ABB na Hannover Messe 2017 představuje hodnotu pro zákazníky v digitální éře

Technologické inovace ABB pomáhají zákazníkům využít příležitosti, které skýtají energetická a čtvrtá průmyslová revoluce

ABB na letošním veletrhu v Hannoveru, který se koná od 24. do 28. dubna, v souladu s jeho sloganem „Integrovaný průmysl – tvorba hodnoty“, představí své portfolio digitálních řešení ABB Ability™, které patří v oboru ke špičce. Portfolio ABB Ability zahrnuje více než 180 digitálních řešení. Ta s využitím průmyslového internetu vytvářejí digitálně propojená zařízení, systémy a služby, které v současné digitální éře výrazně zvyšují produktivitu, snižují náklady na údržbu a omezují spotřebu energie až o třetinu.

Rozsah digitálních řešení ABB AbilityTM obsahuje mimo jiné řešení pro zvýšení produktivity průmyslové výroby, řídicí systémy pro procesní automatizaci, vzdálené servisy monitorování robotů, elektrických motorů a strojních zařízení, řešení pro řízení budov a jiných, a také infrastrukturu nabíjecích stanic pro elektrická vozidla. Řada specializovaných řešení se soustředí na energetické řízení datových center a optimalizaci navigace lodních flotil.

ABB navíc premiérově představí HVDC Light® – nejnovější podobu revoluční technologie, již zavedla před 20 lety a díky níž je přenos elektrické energie na stále větší vzdálenosti ekonomicky i technicky životaschopný. Divize ABB Energetika je pro výstavbu či modernizaci energetické infrastruktury preferovaným partnerem pro podniky na celém světě.

Dalším nový milníkem, který bude možné vidět na veletrhu, je kapesní ABB Ability Smart Sensor pro elektromotory. Byl představen na hannoverském veletrhu již loni, nyní se dodává na evropský trh a brzy bude uveden i na trh ve Spojených státech.

Toto revoluční řešení pro monitorování stavu motorů je založeno na technologii inteligentních sensorů a proměňuje tak miliony nízkonapěťových motorů v inteligentní a propojené stroje. Na základě prediktivní údržby ABB, která využívá měřená a diagnostikovaná data, může eliminovat nežádoucí odstávky až o 70 %, prodloužit životnost motoru až o 30 % a snížit spotřeba energie až o 10 %.

Tento senzor lze ve výrobním závodě buď osadit na nové motory nebo jím lze během několika minut vybavit a zmodernizovat již instalované motory. Senzor se dodává pro motory ABB i motory jiných výrobců.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oborů elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 132 000 zaměstnanců. www.abb.com

ABB:
Lucie Melicharova Jandova
Tel. + 420 731 552 178
lucie.melicharova-jandova@cz.abb.com
 
Grayling Agency:
Olga Veselá
Tel: +420 775 708 083
olga.vesela@grayling.com