ABB na Slovensku řídí Tanja Vainio

Na pozici generální ředitelky pro ABB Slovensko byla od 1. ledna 2018 jmenována Tanja Vainio. Souběžně bude řídit českou i slovenskou ABB.

Finská rodačka na ředitelském postě vystřídala Marcela van‑der Hoeka, který nastoupí na nové místo v rámci ABB. Nová a sjednocená role Tanji Vainio umožní společnosti stavět na silných stránkách a synergii mezi oběma zeměmi. Jejím zástupcem na Slovensku je od 1. února 2018 Pavel Mík, který se stal obchodním ředitelem pro Slovensko s funkci vedení Slovenska.

Tanja do ABB nastoupila v roce 1998. Zastávala zde řadu pozic v oblastech corporate research, supply chain management i ve vedení společnosti, a to ve Finsku, USA, Švýcarsku a Maďarsku. Od roku 2016 je Country Managing Director pro ABB ČR.

Tanja Vainio je držitelkou titulu, Msc. v oboru Engineering a titulu, MBA z Massachusetts Institute of Technology v USA. Stala se finalistkou posledního ročníku prestižní ankety TOP Ženy Česka 2017 v kategorii Manažerka.

Společnost ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologickým lídrem v oblasti elektrifikačních, robotických a pohyblivých produktů, průmyslové automatizace a silnoproudých sítí, který po celém světě poskytuje služby zákazníkům z řad energetických společností, průmyslových podniků a firem zabývajících se dopravou a budováním infrastruktury. Společnost ABB má za sebou více než 130 let inovací. Dnes píše budoucnost průmyslové digitalizace a stojí v čele energetiky a čtvrté průmyslové revoluce. Jakožto titulární partner Formule E, FIA série závodů monopostů poháněných výhradně elektrickou energií, ABB posouvá hranice elektrodopravy, čímž přispívá k dosažení udržitelné budoucnosti. Společnost ABB působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 136 000 pracovníků.

www.abb.com