AIMTEC zajistil EDI řešení formou služby pro společnost COBA Automotive

Společnost AIMTEC nabídla svůj produkt ClouEDI, plně integrované EDI řešení formou služby za měsíční paušál společnosti COBA Automotive.

ClouEDI odstranilo lidské chyby z přepisování dat a zrychlilo elektronickou výměnu dat. Plastikářská společnost se sídlem v Terchovej na Slovensku tak získala řešení plně vyhovující zákaznickým požadavkům na elektronickou komunikaci v automobilovém průmyslu. Do produktivního provozu bylo ClouEDI spuštěno na konci roku 2016. V současnosti je plánováno napojení dalších uživatelů.

Zajištění EDI formou měsíční platby

Společnost COBA Automotive vyrábějící extrudované a vstřikované plastové výrobky, které dodává automobilkám, jakými jsou Magna, Grammer a další, požadovala rychlé zprovoznění elektronické výměny dat s nastavením konverzí do speciálního tzv. „in house“ formátu. Ve výchozím stavu byly odvolávky přijaté e-mailem ručně přepisovány. To bylo časově náročné a zároveň existovalo vysoké riziko vzniku chyb. Společnost AIMTEC nabídla svůj produkt ClouEDI umožňující elektronickou výměnu dat formou služby za měsíční platbu. ClouEDI pokrylo všechny požadavky ze strany společnosti COBA Automotive. V nejbližší době je plánováno napojení dalších zákazníků.

„Potřebovali jsme řešení, které zajistí plně funkční EDI komunikaci bez nutnosti správy softwaru a hardwaru s možností integrace na náš firemní software. Společnost AIMTEC nám nabídla vysoce spolehlivé a funkční řešení, které nám do budoucna otevírá možnosti napojení dalších zákazníků z automobilového průmyslu,“ říká Martin Martinusík, IT manažer, COBA Automotive.

COBA Automotive

COBA Automotive se sídlem v Terchovej na Slovensku je výrobce specializující se na produkty z termoplastů pro společnosti COBA International Group nacházející se v Evropě, Jižní Africe a Asii. Patří pod mateřskou firmu COBA Plastics se sídlem v britském Leicestershire. Vyrábí sedačky a technické plastové výrobky pro automobilový průmysl a jiné termoplastické výrobky do dalších odvětví. Zaměstnává přes 650 lidí a své zboží dodává například společnostem Magna nebo Grammer.

www.aimtec.cz