Aimtec založil s německou firmou TTO společnost aitto GmbH

Zástupci české společnosti AIMTEC a. s. a německé firmy TTO Tangram TeleOffice GmbH podepsali před koncem roku smlouvu o založení nové společnosti aitto GmbH

Společnost Aimtec se sídlem v České republice uzavřela ke konci roku smlouvu s německou firmou TTO Tangram TeleOffice. Předmětem této smlouvy je založení nové společnosti aitto GmbH. Hlavním cílem vzniklé společnosti je poskytovat zákazníkům kvalitní a komplexní služby v oblasti B2B komunikace.

Poslání firmy Aitto

Společnost Aitto je postavena na týmu špičkových specialistů s dlouholetou praxí, kteří za dobu svého působení v oblasti elektronické komunikace realizovali stovky EDI projektů u firem z různých segmentů v Německu, Itálii, ve Velké Británii, v České republice a na Slovensku. Zákazníkům je tak společnost Aitto schopna nabídnout pomoc při implementaci a podpoře různých na trhu dostupných EDI řešení, s roll-outem nových partnerů, přípravou konverzí pro nové zprávy i komplexní správou EDI produktů. Zároveň nabízí převzetí úplné kontroly nad EDI systémem a infrastrukturou bez ohledu na konkrétní softwarové řešení a diverzitu EDI systémů. Nastavení, migrace, monitoring, kontrola a úprava EDI systémů umožňuje maximalizovat efektivitu řešení a zákazník se tak může soustředit na svoje klíčové činnosti.

AIMTEC a. s.

Aimtec je poradenská a technologická firma v oblasti podnikových informačních systémů a elektronické komunikace se sídlem v Plzni v České republice. Má široké znalosti a know-how v oblastech podnikových procesů převážně v logistice, ve výrobě a v EDI, což jí umožňuje vytvářet řešení respektující osvědčené postupy a potřeby firem do budoucna. Již osmnáct let je Aimtec partnerem významných výrobních, logistických a obchodně-distribučních společností.

Smlouva o vzniku společnosti Aitto byla podepsána za účasti Friedeberta Stötzera, jednatele TTO Tangram TeleOffice GmbH, Jaroslava Follprechta, místopředsedy představenstva AIMTEC a. s. a Romana Žáka, předsedy představenstva AIMTEC a. s. (zleva).

Aimtec je certifikovaným partnerem společností SAP, IBM, Microsoft a Axway. Je členem řady profesních sdružení a aliancí, například organizace Odette a GS1. Je držitelem certifikátu řízení jakosti ISO 9001:2008.

TTO Tangram TeleOffice GmbH

TO byla založena v roce 1997. Hlavní sídlo společnosti se nachází v městě Herrenberg nedaleko Stuttgartu v Německu. Firma je členem konsorcia Eurodata. TTO zaměstnává přibližně 40 specialistů v oblasti vývoje softwaru, řešení projektů a řízených služeb. Soustřeďuje se na automatické procesy při výměně obchodních dokumentů (EDI / EAI). Od roku 2002 provozuje E-Business platformu pro EDI řešení, web-aplikace (Web-EDI), elektronickou fakturaci, přenos souborů MFT (Managed file transfer) a online archivaci. Pomocí služeb společnosti TTO si vymění 4 tis. obchodních partnerů za měsíc více jak 1 mil. transakcí.

www.aimtec.cz