AMB 2018: vše ukazuje na expanzi

Na AMB se od 18. do 22. září již po devatenácté sejdou odborníci na třískové obrábění kovů. Více než 1 500 vystavovatelů představí výsledky svého vývoje a inovace na výstavní ploše brutto více než 120 000 metrů čtverečních. Vypadá to dobře, AMB 2018 bude největší veletrh AMB všech dob. „S novou halou Paula Horna (hala 10), speciální prezentací AMB Digital Way a příslušným kongresem jsme vytvořili ty nejlepší předpoklady, aby byl veletrh AMB 2018 ještě větší a ještě lepší,“ vysvětluje Ulrich Kromer von Baerle, mluvčí vedení společnosti Messe Stuttgart.

Odbytové trhy v Německu a v částech Evropy v současné době prožívají boom. Ekonomičtí experti předpovídají na rok 2018 nárůst hrubého domácího produktu v Německu o 2,2 procenta a pro evropský prostor 2,3 procenta. „Vystavovatelé nám potvrzují, že kapacity v průmyslu jsou v současné době tak vytížené, jak tomu nebylo od roku 2008. Nyní je ten správný okamžik provést potřebné investice. AMB zde představuje jedinečnou platformu, protože vystavovatelé zde předvedou aktuální stav techniky a co je dnes ve výrobě možné ohledně digitalizace,“ vysvětluje Gunnar Mey, vedoucí oddělení průmyslu v Messe Stuttgart.

Pro Reinera Friese, ředitele odbytu ve společnosti Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH, je AMB magnet pro návštěvníky i vystavovatele: „Jižní Německo je nejsilnější region v Německu ohledně výroby obráběcích strojů a příslušenství. Na AMB jsou zastoupení všichni známí výrobci, kteří předvádějí skutečné novinky a nabízejí skvělý přehled pro rozhodování ohledně investic.“ Jako stěžejní bod společnosti Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH na AMB oznámil Fries optimálně automatizované stroje.

Nils Tersteegen, vedoucí marketingu ve společnosti Fanuc Deutschland GmbH, potvrzuje, že AMB poskytuje nejlepší možné rámcové podmínky nejen pro rozhodnutí ohledně investic: „AMB se svým zaměřením a odbornými návštěvníky oslovuje přesně naši cílovou skupinu pro oblasti strojů a CNC řízení. Navíc bude automatizace obráběcích strojů v Německu stále důležitější téma, které lze optimálně představit na AMB.“ Firma FANUC oznámila, že kromě svého řešení pro průmysl 4.0 („FIELD“) představí také novinky v oblasti strojů, řízení a robotiky. V centru pozornosti má být digitální propojení různých prvků výroby.

„Oblast obrábění stojí v současné době před velkými výzvami. AMB jako nejvýznamnější veletrh v oblasti obrábění kovů má z našeho pohledu potenciál poskytovat nové impulzy pro pozitivní vývoj obratu. Komet Group představí na AMB 2018 znovu četná inovativní řešení a výrobky. Náš jednoznačný cíl: Poskytovat zákazníkům neustále vhodné nástroje pro zvyšování produktivity. Návštěvníky u našeho stánku čekají efektivní standardní přesné nástroje, řešení vyvinutá pro příslušné projekty a digitální produkty v oblasti obrábění a produktivity,“ vysvětluje Marten Veenendaal, vedoucí marketingu ve společnosti Komet Group.

Na AMB 2018 ve Stuttgartu se očekává cca 90 000 zahraničních návštěvníků z řad odborníků a 1 500 vystavovatelů. Ve veletržním areálu ve Stuttgartu představí inovace a další výsledky vývoje týkající se třískových a nekonvenčních obráběcích strojů, přesných nástrojů, měřicí techniky a zabezpečení kvality, robotů, manipulační techniky pro obrobky a nástroje, průmyslového softwaru a inženýringu, součástí, konstrukčních celků a příslušenství.

www.naveletrh.cz