BoPad – více jako jen skříňka pro ruční ovladače

Firma BOPLA, která sídlí v Bünde v Německu, je dceřinou společností mezinárodně působícího koncernu Phoenix Mecano a patří mezi přední světové výrobce skříněk pro elektroniku. Zástupce firmy BOPLA v České Republice je firma ELING BOHEMIA s.r.o. se sídlem v Uherském Hradišti a na Slovensku ELING s.r.o. se sídlem v Nové Dubnici.

S portfoliem více jak 25 000 položek poskytuje BOPLA řešení pro široké oblasti použití jako při použití v průmyslu, v medicínské technice, v automobilovém průmyslu a v telekomunikacích. Kromě standardních výrobků nabízí i nestandardní řešení přesně na míru zákazníků.

Firma BOPLA aktuálně představuje svoji nejnovější řadu skříněk pro zabudování elektroniky – skříňky BoPad. Skříňka BoPad se vyznačuje moderním vzhledem a je primárně určena na integraci fóliových klávesnic, zabudování dotykových displejů anebo standardních grafických displejů.

Nová skříňka je navrhnutá tak, aby splnila požadavky pro mobilní ruční zařízení, avšak se neomezuje jen na mobilní zařízení, ale její varianty se dají použít také pro stolní aplikace anebo pro montáž na stěnu.

Skříňky BoPad jsou dodávané v pěti základních velikostech a ve dvou barevných variantách (černá a bílá). Na vyžádání je možné dodat skříňky i v jiných barevných odstínech za podmínky dodržení minimální odběrové dávky. Zákazník si může vybrat mezi rovnou anebo pultovou verzí, resp. s integrovaným pouzdrem na baterie anebo bez pouzdra. Dvě nejčastější verze BOP 7.0 a BOP 10.1 jsou optimalizovány pro integraci dotykového displeje a Li-Ion akumulátoru ve standardním pouzdře 18650. Díky tomu je možné pro dotykové zařízení použít uživatelsky standardní i cenově výhodné komponenty.

Všechny skříňky BoPad mají na vrchní pohledové ploše zapuštění umožňující velmi jednoduchou integraci membránové klávesnice anebo dotykového displeje. Design skříňky doplňuje leštěný rámeček nacházející se na obvodu zapuštění, který zvýrazňuje kvalitní vyhotovení výsledného produktu. Skříňky jsou nabízeny se základním krytím IP 40, které je možné kdykoliv zvýšit na IP 65.

Praktické příslušenství

Přidáním dodatečně montovaného designového těsnění nabízeného ve čtyřech barvách – bílá, černá, červená, modrá je možné docílit vysokého IP krytí – IP 65. Jako praktické příslušenství je možné použít také protinárazové těsnění, které zároveň slouží jako designový prvek. Na výběr jsou v černé, žluté, červené a modré barvě. Ve verzích BOP 7.0 a 10.1 mají skříňky spolu s protinárazovým těsněním ergonomické úchyty, které zajišťují velmi komfortní ruční držení. Pro aplikaci, která se montuje na stěnu, nabízí BOPLA nový VESA stěnový úchyt. Tak jako i pro ostatní skříňky z nabídky BOPLA, tak i pro novinku BoPad, standardně nabízíme frézování otvorů do plastových i hliníkových skříněk. Na základě Vašeho zadání vyhotovíme otvory na displej, průchodky, konektory apod. Samozřejmostí jsou 2D/3D modely všech dílů sortimentu.

Sortiment firmy BOPLA je velmi široký a nabízí využití v nejrůznějších aplikacích. Rádi Vám poskytneme technické poradenství, doporučíme vhodný typ z naší nabídky pro Vaše zařízení. V případě zájmu o detailnější informace o sortimentu BOPLA, jako i o sortimentu RK Rose-Krieger nás prosím kontaktujte na vpravo uvedený kontakt. 