Bosch zabodoval v soutěži „Exportér roku 2017“

Dne 18. prosince 2017 byly v Kaiserštejnském paláci v Praze oceněni nejlepší čeští exportéři.

Firma Bosch Diesel s. r. o. v Jihlavě získala v této renomované soutěži první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 v kraji – Vysočina“, zároveň i páté místo v kategorii „Objem exportu 2016“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a sedmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2016“ (exportéři nad 100 mil. Kč).

Také firma Robert Bosch spol. s r. o. v Českých Budějovicích zvítězila v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 v kraji – Jihočeském“, zároveň získala i šesté místo v kategorii „Objem exportu 2016“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a osmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2016“ (exportéři nad 100 mil. Kč).

„Ocenění objemu našeho exportu nás samozřejmě těší. Na Vysočině i v Jihočeském kraji jsme zároveň i jedním z největších a nejoblíbenějších zaměstnavatelů. Obě společnosti mají za sebou již 25 let historie a jsou příkladem úspěchu spojeného s moderními technologiemi a inovativními výrobky pro automobilový průmysl. Během této doby se jihlavská Bosch Diesel s. r. o. rozrostla do celosvětově největšího výrobního závodu Bosch Group pro výrobu vysokotlakých dieselových čerpadel a tlakových zásobníků s více než pěti tisíci zaměstnanci. V Českých Budějovicích se společnost Robert Bosch spol. s r. o. stala klíčovým závodem Bosch Group pro několik produktových skupin. Systémy DNOX (modul pro neutralizaci výfukových plynů ve vznětových motorech) či palivové čerpadlové moduly jsou zde nejen vyráběny, ale i vyvíjeny, včetně nových platforem těchto produktů. Vývojové a testovací centrum dnes zaměstnává cca 500 odborníků,“ říká Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v České republice.

www.bosch-press.cz