Řada ručních snímačů čárového kódu COGNEX DATAMAN 8050 poskytuje nebývalou rychlost a přesnost za dostupnou cenu

Nové ruční snímače čárového kódu DataMan 8050 rozšiřují pole aplikací pro řadu DataMan

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, oznámila vydání své doposud nejrychlejší a cenově nejvýhodnější řady průmyslových snímačů DataMan® 8050. Řada DataMan 8050, která se vyznačuje provedením s odolným krytem pro náročné podmínky na provozní úrovni závodu a je vybavena algoritmy čtení společnosti Cognex světové třídy, dokáže snadno a rychle číst i obtížně čitelné čárové kódy.

„Nové snímače DataMan 8050 a 8050X stavějí na úspěchu našeho špičkového ručního snímače čárového kódu DataMan 8500®, který definoval standard v oblasti čtení kódů DPM (přímo označovaných na dílech),“ sdělil Carl Gerst, viceprezident společnosti a ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Nové snímače DataMan 8050 a 8050X přinášejí spolehlivé a rychlé čtení čárového kódu do mnoha dalších aplikací čtení čárového kódu na základní provozní úrovni, které využívají štítky a barvou či laserem přímo nanášené kódy. Tato nová řada rozšiřuje naši nabídku produktů pro průmysl.“

Vysoká rychlost práce dokonce i u těch nejobtížněji čitelných čárových kódů

Patentované snímače DataMan 8050 a 8050X jsou ideální pro aplikace v mnoha výrobních prostředích, jako je automobilový průmysl, spotřební elektronika, letectví a balicí technika. Snímače DataMan 8050 a 8050X využívají algoritmus 1DMax+, jenž je patentovaný společností Cognex, s technologií Hotbars™ pro dosahování vysoké rychlosti čtení, a to i u poškozených, nízkokontrastních nebo přímo barvou nanášených čárových kódů. Špičkové algoritmy pro 2D kódy umožňují snímači 8050 rychle dekódovat nejrůznější 2D symbologie, včetně kódů DataMatrix, QR, PDF417 a Aztec.

Modulární průmyslové provedení se přizpůsobuje potřebám zákazníků

Modulární provedení řady DataMan 8050 se přizpůsobuje měnícím se komunikačním potřebám zákazníka. Řada DataMan 8050 je dostupná s kabelovými i bezdrátovými komunikačními moduly a podporuje průmyslově standardní komunikaci, včetně USB, USB Keyboardu, RS-232 a bezdrátové komunikace Bluetooth se základovou stanicí. Snímače řady DataMan 8050 jsou navrženy pro náročná pracovní prostředí a mají odolné a průmyslově přizpůsobené produktové prvky, stejně jako celou řadu průmyslových kabelů a příslušenství doplňujících tento produkt.

Pro další informace o řadě průmyslových ručních snímačů čárového kódu DataMan 8050 navštivte webovou stránku http://www.cognex.com/dataman8050-industrial-handheld-readers.aspx.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu http://www.industrymedia.eu/cz/

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com