Continental v Brandýse se rozšiřuje: otevřel nový sklad a nabírá další lidi

Společnost Continental Automotive Czech Republic, výrobce interiérové elektroniky do automobilů, na podzim ve svém závodě v Brandýse nad Labem slavnostně otevřela nový sklad. Nově vybudovaná skladová hala o rozloze 9 000 m2 je vybavena moderními systémy, které zajišťují vysokou úroveň automatizace, a vše funguje čistě elektronicky, bez papírů.

Rozšíření skladových prostor brandýského Continentalu je reakcí na zvýšenou poptávku po jeho produktech mezi světovými automobilkami.

Sklad je nyní schopen zvládnout 14–15 tisíc operací denně. Skladová logistika funguje na principu skenování čárových kódů, kdy informace putují vzduchem a není třeba přenášet papíry z místa na místo. Operátorům vysokozdvižných vozíků se data zobrazují na displejích. Vozíky naviguje automatický naváděcí systém, pomocí kterého samy dojedou na správné místo a do správné výšky (oproti ručnímu řízení se trasa může zkrátit až o 40 %). Nové vysokozdvižné vozíky se pohybují v přesně určených trasách, ze kterých díky indukčnímu vedení nemohou vybočit. Mají také pohyblivou kabinu a speciální vidle s otáčecím mechanismem. Vše je propojeno s moderním paletovým regálovým systémem. „V souvislosti s novým skladem se mění celý logistický koncept v našem závodě a nyní reflektuje principy Průmyslu 4.0. Cílem je automatizace rutinních činností a odstranění zbytečných úkonů tak, aby se omezilo plýtvání lidským potenciálem, časem a materiálem,“ říká ředitel závodu Bernd Kapp. „Každý den ve skladu vyřídíme asi 10 tisíc objednávek materiálu z výroby, při tomto počtu je již papírová forma opravdu neúnosná. Díky novému skladovému elektronickému systému je práce našich skladníků mnohem efektivnější.“

Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací a také řídící jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších.

Dnes v závodě v Brandýse nad Labem pracuje více než 2 900 zaměstnanců. Continental Automotive Czech Republic je součástí skupiny Continental, nabízí tedy práci ve stabilní mezinárodní společnosti s možností dalšího profesního rozvoje, nadstandardní platy a benefity a práci s nejmodernější technikou v čistém prostředí elektronické výroby.

Redakčně zpracováno z www.conti-online.com