Controllino PLC

Profesionální automatizace s PLC hardwarem a open source softwarem Řízení Controllino PLC se programují pomocí open source softwaru Arduino™

Nové technologie jako Internet věcí ženou automatizaci vpřed. Controllino spojuje open source software s výkonným SPS hardwarem pro použití v průmyslu a infrastruktuře budov. Obvykle ušijí výrobci paket z modulu SPS a příslušného vývojového prostředí.

Pomocí zdrojového kódu nebo grafického uživatelského rozhraní je možné individuálně řídit vstupy a výstupy řídicí jednotky. Každý výrobce se přitom snaží etablovat své individuální standardy, resp. podporuje programovací funkce pro rozhraní, které s sebou přirozeně nese jeho vlastní hardware. Tato omezení vedou často k problémům. Například když má být propojena řídicí technika různých poskytovatelů. Problematika se pak netýká jen komplexních průmyslových aplikací, v praxi se objevuje také v oblastech jako je automatizace domácností či budov.

PLC Controllino

Controllino a Arduino™ poskytují větší prostor pro vaše požadavky v oblasti automatizace

Inteligentní východisko z „dilematu kompatibility“ nabízí Controllino. Neboť rodina tří výkonných modulů PLC sází na open source programovací jazyk Arduino™. Ten poskytuje integrované vývojové prostředí (IDE). Arduino™-IDE je multiplatformní Java aplikace s editorem kódu a integrovaným kompilátorem. Řídicí programy mohou být vytvářeny přímo v C/C++. Navíc je možné časově úsporné programování pomocí knihoven. Arduino™-IDE podporuje například velmi rozšířenou avr‑‑ gcc‑‑ library. Díky velké komunitě se Arduino™ a jeho knihovny neustále rozvíjejí. Možné je také napojení komerčních doplňků (third‑‑ party) i čistě vizuální programování. Vývojové prostředí Arduino™ podporuje všechna běžná rozhraní a funkce základních desek. Pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux jsou k dispozici rozsáhlé tutoriály a kompatibilní software. Přenos dat do řídicí jednotky se uskutečňuje přes USB nebo sériové rozhraní.

Rozsáhlé aplikační možnosti pro profesionální nasazení v průmyslu

Díky inteligentní kombinaci kvalitní řídicí jednotky a volně dostupného Arduino™-IDE je Controllino optimálním pomocníkem v oblasti automatizace. Řídicí jednotky Controllino jsou vhodné pro nasazení v automatizaci domácností a budov i pro průmyslové aplikace. Také pro oblast vzdělávání je Controllino díky široké programovatelnosti optimálním testovacím objektem. V současnosti sází mnoho škol a univerzit na snadno programovatelné logické moduly – mj. Institut Maxe Planka a MIT. Také v průmyslovém sektoru je Controllino State‑of‑the‑Art.

Oblasti použití Arduino™

PLC moduly pro maximální kompatibilitu

U řídicích jednotek Controllino jde o extrémně výkonnou paletu produktů ze třech modulů PLC. Všechny modely se programují pomocí inovativního Arduino™-IDE. Již základní model „Mini“ má kvalitní microcontroller ATmega328 s taktovací frekvencí 16 MHz. Základní deska nabízí rozsáhlou výbavu rozhraní: 1× RS232, 1× SPI, 6 relé výstupů, 8 analogových/digitálních vstupů a 8 digitálních výstupů. Prostřední model „Maxi“ využívá výkonný microcontroller ATmega2560 (taktovací frekvence: 16 MHz) a nabízí rozšířenou výbavu rozhraní, zahrnující mj. ethernetové rozhraní. U špičkového modelu „Mega“ s microcontrollerem ATmega2560 (taktovací frekvence: 16 MHz) nezůstávají žádná přání nesplněna. Řídicí jednotka boduje ethernetovým rozhraním, bohatou výbavou rozhraní (2× RS232, 1× RS485, 1× I2C, 1× SPI) i 45 digitálními, resp. analogovými výstupy.

velkoobchod.conrad.cz