DATRON NEO – obráběcí stroj nové generace je od ledna v prodeji

Nový inteligentní frézovací CNC stroj DATRON NEO od německé firmy DATRON AG, který měl českou a slovenskou premiéru na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, je od ledna 2017 v prodeji. Nový stroj je určen především pro menší firmy, které potřebují být flexibilní při frézování či výrobě prototypových dílů a pro něž je už málo operativní si frézování zadávat.

Stává se, že externí firmy bývají zahlceny velkými zakázkami a ty menší posouvají v čase, takže dodací lhůty jsou příliš dlouhé. Chceme se v budoucnu více prosadit v oblasti forem do malých vstřikovacích automatů, tam je náš stroj velice vhodný, a také i frézování grafitových elektrod. Už jsme domluveni na spolupráci s jednou českou firmou, která nám pomůže navrhnout řešení pro odsávání grafitu,říká Jiří Malůš, ředitel zastoupení německé společnosti DATRON pro Slovensko a Českou republiku, který považuje DATRON NEO za stroj, který revolučním způsobem zjednodušuje práci a především obsluhu. „Kdo zvládne ovládat smartphone, dokáže ovládat i DATRON NEO, tvrdí Jiří Malůš.

Aktuální novinka je logickým vyústěním přirozeného vývoje, kterým si DATRON od svého založení prošel. Firma původně vyvíjela a vyráběla průmyslovou elektroniku a elektrotechniku. Po jisté době přišla na to, že si potřebuje něco vyrobit a vyfrézovat, a tak vyvinula k tomu vhodné stroje, které dokáže ovládat i nestrojař a nefrézař. Je zde hodně cítit právě vliv elektrotechniků, kteří se snažili zjednodušit uživatelské rozhraní tak, aby bylo pochopitelné a aby mohl začít frézovat i člověk, který konstruuje a navrhuje elektronické komponenty. „NEO je výjimečný právě v tom, že tuto filozofii dostává na novou úroveň, kdy je ovládání stroje skoro tak snadné jako u domácího spotřebiče – člověk ho vybalí z krabice, kabel zastrčí do zásuvky a frézuje. NEO je stroj s jednoduchou obsluhou a promyšleným příslušenstvím, který se hodně povedl,říká Jiří Malůš.

Firma DATRON TECHNOLOGY působí v Detvě na Slovensku od roku 1995. Postupně rozšiřovala svoji působnost do České republiky, což vyústilo v roce 2014 ve vznik společnosti DATRON Technology CZ se sídlem v Brně. Základ jejího portfolia tvoří vysokorychlostní obráběcí CNC stroje, dále pak CNC nanášecí systémy, dentální CNC stroje, CNC frézovací nástroje a měřicí technika.

http://www.datrontechnology.cz/cnc-stroje/cnc-frezovani/neo/

Kontakt:
Jiří Malůš,
tel. (+421) 906 616 449,
e-mail: info@datron.sk
CZ: Jana Babáka 2733/11, 612 00 Brno, tel. (+420) 511 182 622
SK: Dúbravy-Hradná 375, 962 12 Detva, tel. (+421) 455 458 480, (+421) 455 458 481