Dávkování oleje – dokonale

Světový výrobce dávkovací a míchací technologie DOPAG vyvinul speciální řadu lubriLine pro aplikaci lubrikantů v sektoru automotive.

Pro dávkování v automotive výrobě jsou typické krátké, mnohonásobně se opakující cykly a striktně definovaná tolerance objemu dávky. Proto je možnost spolehnout se na přesnost dávkovacího procesu naprosto nepostradatelná. Naše řada lubriLine byla speciálně vyvinuta jako odpověď na tuto výzvu a splňuje vysoké standardy automatizovaných aplikací maziv a olejů v sektoru automotive. Veškerá řešení výrobních procesů jsme schopni připravit koncepčně na míru.

Modulární sudová čerpadla

Naše nová generace sudových čerpadel na lubrikanty se opírá o technologii dvoučinného kulového ventilu anebo „chop check“ pístu. Dodává maziva a oleje o různé konzistenci až do třídy 3 NLGI a to přímo z originálních zásobníků. Součástí těchto čerpadel je dále i stěrací deska, která na materiál vyvíjí optimální povrchový tlak a zajišťuje tak jeho plynulé a konzistentní vytlačování. Těsnění desky zabraňuje vniknutí vzduchu do zásobníku a následnému vzniku bublin. Čerpadla lubriLine mají modulární strukturu, díky které se dají individuálně konfigurovat na míru každé aplikace. Problém nepředstavuje ani zajištění speciálních podmínek, které určitá maziva vyžadují, například temperaci. Ta je možná v průběhu celé dopravy materiálu – od sudu, přes hadice, až po aplikační ventil.

Sudové čerpadlo DOPAG lubriLine pro přesné dávkování maziv a oleje

Na každou aplikaci ten správný ventil

Základní konfigurace dávkovacího systému se skládá z čerpadla, regulátoru materiálového tlaku a dávkovacího či výpustního ventilu. Dále se dá doplnit o další díly jako např. ovládací jednotku nebo objemový čítač. Výhodou řady DOPAG lubriLine je to, že disponuje vhodným ventilem na téměř jakoukoli aplikaci. Naše dávkovací ventily fungují jako spolehlivá řešení kontaktního mazání u aplikací s krátkými cykly a potřebou maximální přesnosti objemu každé dávky. Na bezkontaktní aplikace je k dispozici vysokorychlostní ventil, který umožňuje nanášení z dálky až 120 mm a do obtížně dosažitelných míst.

Komorový ventil DOPAG zaručí vysokou přesnost každé dávky

Aplikace maziva bodovým ventilem DOPAG

Pro bezkontaktní aplikace jsme řadu doplnili o bodové a sprejové ventily. Bodový ventil je schopen extrémně rychlého dávkování – až 200 cyklů za vteřinu – zatímco stlačuje spotřebu materiálu na absolutní minimum. Díky volitelným dílům, o které lze základní konfiguraci rozšířit, jsou tyto dva modely ventilu schopny bez problému provést v podstatě jakoukoli aplikaci. Jejich ideální využití je při nanášení lubrikantů do velmi těžce dosažitelných míst jako např. na profily.

Výrobce DOPAG nyní posílil svou celosvětovou působnost založením dceřiné společnosti v České republice. Z nového střediska v Jenči u Prahy tým odborníků DOPAG Eastern Europe nyní přímo obslouží východoevropský region. Uživatelé technologie DOPAG mohou využít lokálně snadno dostupného servisního střediska, nově otevřeného technologického centra se skladem náhradních dílů včetně možnosti vzorkování i zakázkové výroby.

www.dopagcz.com