Dny otevřených dveří v ABB

Společnost ABB, dodavatel průmyslových robotů a automatizovaných výrobních systémů, ve dnech 17. - 18. 10. 2012 uspořádala pro obchodní partnery Dny otevřených dveří v nových prostorách ABB Robotika ve Vestci u Prahy. V úterý 17. 10. se konal „Plastikářský den“, středa 18. 10. byla zaměřena na aplikace v potravinářství. Z prvního dne - „plastikářského“ - vám přinášíme stručné shrnutí.

Uvítání návštěvníků, představení ABB Robotika a jednotlivé prezentace

Není to poprvé, co společnost ABB uspořádala Dny otevřených dveří. Poprvé však oddělila tyto dny dle průmyslového zaměření tak, aby se konkrétnímu oboru věnovalo uceleně, podrobně a detailně, což platilo i v případě aplikací robotů ABB v segmentech plastů.

Úvodní bod programu patřil přivítání účastníků a představení ABB Robotika. Poté již následovaly prezentace balíčku PlasticsPack, balíčku pro paletizační pracoviště PalletPack či simulačního programu ABB RobotStudio. Přednáškové bloky prostřídaly praktické ukázky jednotlivých aplikací. Nové prostory ABB Robotika nabízí sklady, halu potřebnou pro předvedení projektů a v neposlední řadě školicí místnost.

PlasticsPack

Šestiosé roboty ABB přinášejí do aplikací v plastikářství jedinečné výhody – přesnost, rychlost a maximální flexibilitu. Tím, že jsou schopny zastat následné operace při opracování a finální úpravě plastů, které robot může provádět během činnosti vstřikovacího lisu, je maximálně využit tento mezičas. To výrazně zvyšuje produktivitu celého procesu, zkracuje výrobní časy a podstatně snižuje náklady. PlasticsPack je předurčen pro aplikace obsluhy vstřikovacích lisů a bude nabízen za výhodnou cenu jako ucelený balíček.

Základní části jsou:

  • rozhraní Euromap 67 pro komunikaci se vstřikovacím lisem
  • kompletní sada kabeláže pro Euromap 67
  • digitální karta vstupů a výstupů k rozhraní Euromap 67
  • software pro snadné a intuitivní programování RobotWare Plastics Mould
  • speciální funkce SoftMove
  • simulační program ABB RobotStudio pro off-line programování
  • nadstavba progamu RobotStudio pro aplikace obsluhy strojů – Machine Tending PowerPac
  • chapadlo (variantně, není součástí dodávky)
PalletPack 460 – balíček pro paletizační pracoviště

PalletPack podporuje roboty s nosností až 450 kg. Z tohoto balíčku jsme měli možnost zhlédnout ukázku paletizace s robotem IRB 660.
Díky nejmodernějšímu čtyřosému designu se můžete těšit na rychlý stroj, který spojuje dosah 3,15 m a užitečné zatížení 250 kg, což je ideální pro paletizaci pytlů, krabic, přenosek, lahví a dalších kontejnerů.

Robot IRB 660:

Ukázka paletizace s robotem IRB 660

Spolehlivý – vysoká doba provozní schopnosti
IRB 660 je značně rychlejší než jeho předchůdce. Optimalizovaný výkon jeho motoru a výkon pohybu zajišťují výrazně kratší doby cyklů, než mají konkurenční produkty.
Rychlý – krátké doby cyklu
Standardní software pro balení
Přesný – stálá kvalita dílů
Vynikající opakovatelnost polohy (± 0,05mm) a velmi dobrá přesnost dráhy.
Silný – maximální využití
Vysokorychlostní verze schopná manipulovat se 180 kg při plné rychlosti a verze pro 250 kg pro vysokou výrobní kapacitu s dosahem 3,15 m.
Robustní – pro náročné výrobní prostředí
Robustní provedení robota a stupeň krytí IP67 zajišťují stabilní výkon i v nejnáročnějším prostředí.
Univerzální – flexibilní integrace a výroba
Působivý dosah robota znamená, že může obsluhovat až čtyři přísuvné dopravníky, dva stohy palet, jeden stoh prokladových archů a čtyři výstupní paletizační linky. IRB 660 je natolik univerzální a má takový dosah a nosnost, že uspokojí požadavky jakýchkoliv paletizačních aplikací.

Prezentace programu RobotStudio

Plastikářský den v ABB návštěvníkům mj. nabídl představení nejnovější generace průmyslových robotů, ukázky plastikářských aplikací, prezentaci nového balíčku PlasticsPack, prohlídku školicího centra či zhlédnutí prezentace simulačního programu ABB RobotStudio. Plastikářského dne se v ABB zúčastnilo přibližně 50 návštěvníků, a to především z řad potenciálních zákazníků, kterým tato akce byla primárně určena.

Program byl nejenom pestrý a zajímavý, ale také jistě přínosný a hodnotný pro všechny, kteří zvažují investici do průmyslových robotů. Podrobnější informace vám rádi poskytnou technici ABB.

Ivana Nedbalová

 

 

ABB s. r. o.
Štětkova 1638/18
140 00 Praha 4
e-mail:  vladimir.slaby@cz.abb.com
tel.:  (+420) 731 552 214
www.abb.cz/robots