<!--:cs-->Dny otevřených dveří v TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o.<!--:--><!--:en-->Dny otevřených dveří v TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o.<!--:--><!--:de-->Dny otevřených dveří v TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o.<!--:-->

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o. uspořádala pro své obchodní partnery již tradiční Dny otevřených dveří, které se konaly 29. - 30. 11. 2012. Nejenom těm z vás, kdo jste nemohli zavítat do nové provozovny společnosti v Kuřimi, přinášíme stručné shrnutí.

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o., zabývající se prodejem, záručním a pozáručním servisem obráběcích strojů pro třískové obrábění od několika zahraničních výrobců pro území České republiky a Slovenska, během těchto dvou dnů návštěvníkům představila přes dvacet obráběcích strojů.  Jednalo se mj. o CNC soustruh od výrobce DOOSAN PUMA GT 2100 M. PUMA GT 2100 a PUMA GT 2100 M (s hnanými nástroji) je nový model, efektivnější verze odvozená od stávající řady PUMA 2100 využívající však osvědčené konstrukční prvky z původního staršího velmi oblíbeného modelu PUMA 240 B. Jedná se o 2 nebo 3-osý CNC soustruh klasické horizontální koncepce, tj. vřeteno, koník, nástrojová hlava, s oběžným průměrem nad ložem 600 mm a otočnou délkou 562 mm. Je řízen řídicím systémem FANUC 0i-TD. Vyrábí se ve dvou varintách: s nástrojovou hlavou standardní nebo s hnanými nástroji.

Další novinkou představenou na těchto dnech byl CNC dlouhotočný automat od výrobce DOOSAN PUMA ST32G. Nový model PUMA ST 32G, tzv. „Swiss Turn“ koncepce pro obrábění z tyče o max. Ø 32 mm navazuje na stávající menší model PUMA ST20G pracující do Ø 20 mm. Je určen především pro obrábění velkých sérií malých, rotačních součástí s možností použití jak soustružnických, tak frézovacích a vrtacích operací. Je řízen řídicím systémem FANUC 31i-A a pracuje v 7 řízených osách.
Oba soustruhy je možno vybavit spoustou příslušenství rozšiřující jejich technologické možnosti a komfort obsluhy.

Dnů otevřených dveří se zúčastnilo přes 300 návštěvníků z řad zákazníků, obchodních partnerů (WALTER, ISCAR, PRAMET, SECO TOOLS, NEXNET, FANUC, RENISHAW, KITAGAWA), odborné veřejnosti  či dodavatelů nástrojů. Program prezentací CNC obráběcích strojů společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o. či prezentací výrobků obchodních partnerů byl také doplněn bohatým kulturním programem.

Ivana Nedbalová