Editorial

Vážení a milí čtenáři,

první slova tohoto editorialu vznikala 9. února. Do uzávěrky vydání (12. února) už moc času nezbývalo. Termín uzávěrky „tlačí“ i mě, nejenom vás, kteří jste se rozhodli pro prezentaci společnosti zvolit právě časopis Automobil Industry. Datum 9. února bych nezmiňovala, kdyby nebylo něčím zajímavé. Zajímavé může být pro každého z nás z jiného důvodu, nicméně pro sportovní svět se jednalo o důležitý termín. V tento den byly slavnostně zahájeny XXIII. zimní olymijské hry, pro sportovní fanoušky, dovolím si tvrdit, svátek. Zúčastnit se, soutěžit nebo dokonce zvítězit pod vlajkou pěti kruhů je něco výjimečného. Nebojte se, nespletla jsem si zaměření časopisu, když na tomto místě vzpomínám sport, nejenom proto, že zprostředkovaná atmosféra olympijských her je pro mě svým způsobem snad kouzelná, na olympijské hry v Naganu v Japonsku před dvaceti lety zapomenout asi ani nelze. Sport zde vzpomínám také proto, že mezi sportovním světem a tím průmyslovým bychom našli určité paralely. Tak, jak se posouvají hranice ve sportu, i v průmyslovém světě dochází k vývoji. A kam kráčí automobilový průmysl? To je otázka, nad kterou by se dala vést diskuze asi hodně dlouhý čas a na to jsem se zeptala některých z Vás v rubrice Otázka na rozjezd. Odpovědi naleznete na str. 6–7.

Naše výrobky jsou „perly“ zdobící automobily, to už je titulek rozhovoru s panem Billem, ředitelem vývoje společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA s. r. o. Automobil bez osvětlení by zkrátka nebyl automobilem. A je to i světelná technika, která se vyvíjí. Nahlédněme nejenom do „zákulisí“ výroby světlometů, ale také jejich vývoje prostřednictvím tohoto rozhovoru, který naleznete na str. 10–12.

Ani v tomto vydání nechybí novinky z výrobních společností ze světa automotive, které naleznete v rubrice V otáčkách. A samozřejmě ani o zprávy z automobilek v tomto vydání nebudete ochuzeni.

Automobilový průmysl kráčí kupředu. Přeji vám všem, kteří jste jakkoliv na automotive napojení, aby se vám dařilo vystoupat na onen pomyslný stupeň vítězů.

Závěrem mi dovolte pozvat Vás k návštěvě našeho stánku na veletrhu AMPER. Na Vaši návštěvu se těšíme v pavilonu V, stánek č. 7.24.

 

Ing. Ivana Nedbalová

šéfredaktorka