Extrémně štíhlý 6osý robot EPSON

Firma OPTICONTROL s. r. o. má výhradní zastoupení pro průmyslové roboty EPSON pro Českou a Slovenskou republiku. Kromě prodeje, servisu a technické podpory vám díky dlouholetým zkušenostem v oblasti jednoúčelových strojů můžeme nabídnout i kompletní řešení automatizace a robotizace na míru vašich potřeb.

Koncem minulého roku uvedla společnost EPSON na trh nový model 6osého robotu. Jedná se o robot C8 s nosností 8 kg a jedinečnými tvarovými a mechanickými vlastnostmi. Robot C8 se dodává ve třech provedeních dosahů 700 mm, 900 mm a 1 400 mm. Patentovaná technologie kontroly vibrací QMEMS umožňuje dosažení vysokých rychlostí, zrychlení a přesností za použití velmi malé hmoty ramene bylo vyvinuto extrémně štíhlé rameno robotu, které tak dokáže dosáhnout do míst, kam jiné roboty s touto nosností nemohou. Robot rovněž vyniká svou hmotností pouhých 62 kg a je tak možné jej pohodlně umístit/zavěsit na lehčí konstrukce či přímo na vstřikovací lisy a obráběcí stroje. Díky štíhlosti jsou rovněž umožněny daleko větší pracovní rozsahy jednotlivých os. Například první osou lze otáčet v rozsahu ± 240 °. Robot díky překrytí 120 ° prostoru za ním nemusí v cyklu mezi zadními polovinami přejíždět přes přední prostor a pokryje okolní periferie v jednom směru pohybu. Čas cyklu pro takto zastavěné aplikace se sníží o 40 %.

Robot C8 je řízen novou generací jednotek RC700-A, které umožňují připojení více těchto ramen či SCARA robotů EPSON až do maximálního počtu čtyř. Aplikaci lze doplnit o nový kamerový systém CV2, umožňující připojení až 6 kamer, svým výkonem je vhodný i pro náročné aplikace. Jednotka RC700-A díky svému výkonu a možnostem umožňuje obsloužit kompletní aplikaci v jednom řídicím programu, včetně kamerové inspekce funkcí conveyor-tracking a force-sensing. Simulátor pak umožňuje vše otestovat offline a je integrován ve vývojovém prostředí zcela zdarma!

Další novinkou konce loňského roku je přírůstek série LS, a to SCARA robot LS20-A04S. Jedná se o odlehčený model s nosností 20 kg, dosahem 1 000 mm, zdvihem 420 mm. Svou cenou je vhodný jako náhrada pneu/servo manipulátoru při zachování všech výhod průmyslových robotů.

OPTICONTROL s. r. o.
664 31 Lelekovice 103
Tel. 541 232 288
info@opticontrol.cz
www.opticontrol.cz