GRIPHON – síla v jednoduchosti

EPSON přichází na trh s novým kompaktním scara robotem T3-401S „Griphon“, rovněž s kompaktní cenou 7.500 €. Tento robot je inovativní hlavně díky své jednoduchosti integrace. Řídící jednotka jednotka robotu je kompletně zabudována do těla robotu, tudíž je jeho mechanická instalace v zařízení otázkou několika málo minut. S nosností 3 kg, dosahem ramene 400 mm a zdvihem 150 mm je tak vhodný pro širokou škálu aplikací do přesnosti 0,02 mm. Rychlost instalace robotu do celku stroje je podpořena také přítomnosti napájeného konektoru na jeho rameni (6 vstupů, 4 výstupy), tak aby mohlo být chapadlo robotu jednoduše připojeno a ihned ovládáno. Dále je robot v základu vybaven 18 vstupy a 12 výstupy a Ethernet portem (s možností využití Modbus TCP sběrnice). Minimální náklady na údržbu robotu jsou zaručeny díky absolutnímu odměřování bez použití baterie.

Robot T3 patří rodiny scara robotů EPSON, tím pádem je vybaven osvědčeným programovým prostředím RC+7 spolu s vylepšeným simulátorem. Díky tomu lze k tomuto robotu připojit kamerový systém EPSON CV1 / 2 a využít ovládacího prostředí GUI.

Robot T3-401S se tak díky své jednoduchosti dá velmi rychle integrovat od rozbalení po oživení už do 40minut, což můžete vidět i na videu na YouTube kanálu OPTICONTROL s. r. o. Firma OPTICONTROL, s. r. o., má zastoupení pro průmyslové roboty EPSON již několik let a mimo prodeje, servisu a technické podpory Vám díky dlouholetým zkušenostem v oblasti jednoúčelových strojů a automatizace můžeme nabídnout i kompletní řešení automatizace a robotizace na míru Vašich potřeb.

Opticontrol s. r. o.

Chmelníky 3, 664 31 Lelekovice

Tel. 541 232 288

info@opticontrol.cz

www.opticontrol.cz