Intec a Zuliefermesse 2015: Přípravy na veletržní duo v nejlepším

Na nejdůležitější veletržní termín pro kovozpracující branži v roce 2015 v Německu zve do Lipska od 24. do 27. února veletržní duo Intec a Zuliefermesse. Středobodem výstavní nabídky obou veletrhů, na kterých je očekáváno dohromady kolem 1.400 vystavovatelů, budou výrobní technologie pro zpracování kovů a subdodavatelský průmysl.

Do portfolia vystavovatelů na veletrhu Intec patří v první řadě obráběcí stroje, výrobní automatizace a robotika, laserová a svářecí technika, a také přesné nástroje, nástrojařské systémy, měřicí technika a zajištění kvality, jakož i software pro výrobu a obrábění. Na veletrhu Zuliefermesse se představí dodavatelé dílů, komponentů a zástavbových celků, dodavatelé práce, vývojoví a technologičtí partneři a poskytovatelé služeb z Německa i celé střední Evropy.

Veletrh Intec zaznamenal již půl roku před svým samotným zahájením velký zájem, takže pořadatelé počítají s dalším nárůstem počtu vystavovatelů a dali tak k dispozici adekvátně více plochy na výstavišti. Půl roku před zahájenim veletrhu jsou téměř všechny výstavní plochy na veletrhu Intec 2015 zarezervované. „Více než 85 procent plánované výstavní plochy bylo do dnešního dne závazně objednáno. To ukazuje, jak důležitá je pro tuto branži její přítomnost v Lipsku,“ zdůrazňuje Markus Geisenberger, jednatel Lipských veletrhů. „Intec je v roce 2015 jediným veletrhem v Německu, na kterém je pozornost soustředěna především na obráběcí stroje a celou paletu obráběcí techniky. Významné podniky národní a mezinárodní branže obráběcích strojů využívají tento obrovský tržní potenciál pro oslovení zákazníků,“ podtrhuje Markus Geisenberger. „Navíc můžeme ve spojení s veletrhem Zuliefermesse Z obsáhnout celý výrobní a zpracovatelský řetězec. I to je zásadní faktor pro tak vysokou atraktivitu této veletržní kombinace.“ Veletrh významně profituje ze síly a inovace strojírenství a dobrých hospodářských výsledků německého průmyslu. Intec bude prezentovat široké spektrum nabídky obráběcích strojů, výrobní automatizace a robotiky, laserové a svářecí techniky, manipulační techniky, měřicí techniky, a také přesné nástroje, zařízení a konstrukci nástrojů a forem.

Souběžně s veletrhem Intec se koná mezinárodní subdodavatelský veletrh Zuliefermesse, jenž se s veletrhem Intec perfektně doplňuje. Již po mnoho let patří k významným evropským průmyslovým veletrhům nabízejícím dodavatelům z nižších a středních úrovní produkce platformu pro jejich prezentaci. I tento veletrh se koncentruje na průmyslová odvětví, která jsou jak v České republice, tak i v Německu silným motorem hospodářství: strojírenství a automobilový průmysl zaujímají nejvýznamnější místo mezi cílovými obory vystavovatelů na veletrhu Z. Dalšími doplňujícími průmyslovými obory budou další oblasti s velkým růstovým potenciálem, jako jsou například technika umělých hmot, lékařská technika nebo výstavba energetických zařízení. Podíl zahraničních vystavovatelů na veletrhu Z činí dlouhodobě ca 30 %. V roce 2013 měli největší zastoupení mezi zahraničními vystavovateli čeští vystavovatelé, následovalo je Polsko, Itálie a Rumunsko.

Veletržní témata veletrhů Intec a Zuliefermesse se dále obsahově prohlubují na speciálních výstavách a fórech přímo ve veletržních halách, a také na kongresech a workshopech. Tématu Lehkých konstrukcí, které představuje důležitý zdroj pro inovativní vývoj klíčových oborů průmyslu, se věnuje speciální výstava s integrovaným odborným fórem pod názvem „Kompozitní struktury směřující do série“. Lipským veletrhům se pro toto téma podařilo zajistit účast významných německých specialistů.

Vystavovatelé a návštěvníci veletrhů Intec a Z mají také vynikající možnosti navázat nové obchodní kontakty prostřednictvím předem organizovaných b2b-meetingů v rámci 2denní akce s názvem „CONTACT“. Tyto meetingy jsou organizované s pomocí European Enterprise Network a  IHK Leipzig, kteří s  tímto mají dlouholeté zkušenosti.

Minulý ročník veletrhů Intec a Zuliefermesse v roce 2013 znamenal dosud nejlepší výsledky: celkem 1.352 vystavovatelů z 29 zemí a 21.400 návštěvníků z 27 zemí, z toho 98 % tvořili odborní návštěvníci. Již nyní je na www.messe-intec.de k dispozici aktuální on-line seznam vystavovatelů na veletrhu Intec 2015. Vystavovatelé tak mohou s předstihem upozorňovat na svoji účast na veletrhu a prezentovat spektrum své nabídky. Potencionální vystavovatelé, kteří mají zájem o vystavovatelskou účast, se mohou orientovat na aktuálním interaktivním plánu hal, poptávat cíleně stávající volné plochy a přihlásit se na veletrh Intec.

www.intec-lipsko.cz, www.z-lipsko.cz