Investice do výroby ve STARTECH

Firma STARTECH uvedla v srpnu do provozu obráběcí centrum MAZAK VARIAXIS i-600 a robotický zakladač EROWA Robot Easy ERE.

5osé vertikální obráběcí centrum MAZAK VARIAXIS i-600 je nadstandardně vybaveno nástrojovým zásobníkem s počtem 120 pozic, vysokotlakým chlazením skrz vřeteno, obrobkovou měřicí sondou Renishaw a novým řídicím systémem MAZAK SMOOTH X.

Robotický zakladač EROWA Robot Easy ERE bude sloužit k automatizované obsluze 5osého stroje Mazak Variaxis 500 II.

Společnost STARTECH spol. s r.o. je výhradně česká soukromá strojírenská společnost, která se zabývá přesným obráběním všech běžných i speciálních materiálů pomocí progresivních CNC technologií, přičemž pro výrobu využívá nejmodernější vybavení v oboru. Firma je specializovaná zejména na výrobu složitých a přesných dílců v režimu kusové výroby, středních a malých sérií.Dále provádí montáže sestav v čistém prostředí, vyvažování rotačních dílců, dělení materiálu a drobné zámečnické práce.

V rámci kooperační spolupráce s dlouhodobě ověřenými dodavateli jsou schopni zajistit všechny běžné druhy povrchových úprav a tepelných zpracování.

Disponují výrobními a montážními prostory o celkové rozloze přes 2800 m2 ve dvou lokalitách – výrobní haly STARTECH fab. 1 v Říčanech u Brna a STARTECH fab. 2 v Rosicích u Brna. V novém areálu v Rosicích u Brna, který má celkovou rozlohu přes 28000 m2, pak plánují další rozvoj společnosti v nejbližších letech.

Mezi spokojené zákazníky firmy patří společnosti jak z ČR, tak i EU (Francie, Rakousko, Dánsko, Německo, Slovensko, Velká Británie…) a USA, které se profilují zejména z výrobců letecké a kosmické techniky, vědeckých přístrojů a zařízení pro automatizační a robotické aplikace.

Redakčně zpracováno z www.startech-ricany.cz