Iveco Czech Republic překonalo výrobní rekord a potvrdilo pozici lídra na trhu autobusů v České i Slovenské republice

• Výroba v roce 2017 byla nejvyšší za celou historii závodu.

• IVECO BUS se stal absolutním lídrem na trhu autobusů v České i Slovenské republice.

Rok 2017 byl pro společnost Iveco Czech Republic, a. s. úspěšný. Stoupající zájem o meziměstskou řadu Crossway vyráběnou ve Vysokém Mýtě je hlavním důvodem nového výrobního rekordu 4 104 vozů (meziroční nárůst o 5,6 %). Jedná se o vůbec nejvyšší výrobu v celé historii závodu ve Vysokém Mýtě. Přes 92% vozů bylo prodáno do zahraničí, přičemž na prvním místě figuruje Francie, následována Německem, Kazachstánem a Itálií. Právě díky exportu obdržela společnost Iveco Czech Republic druhé místo v kategorii „Nárůst exportu v letech 1993–2016“ mezi firmami s objemem vývozu nad 500 milionů korun ročně.

V loňském roce vzrostl tržní podíl značky IVECO BUS v České republice o 17,8 % na celkových 43 % čímž potvrzuje pozici lídra na trhu autobusů. IVECO BUS se zároveň stal absolutním lídrem v segmentu meziměstských autobusů s tržním podílem 58,4 %, a to díky nejúspěšnější evropské řadě Crossway, která se vyrábí ve Vysokém Mýtě. Kromě toho dosáhla značka IVECO BUS v České republice úspěch i v segmentu městských autobusů, s celkovým tržním podílem 44,16 %; a na trhu minibusů, s tržním podílem 41,6 %. Mezi významné tuzemské odběratele autobusů IVECO BUS v roce 2017 patří například společnosti Arriva a BusLine.

V listopadu byla uzavřena rámcová smlouva s BusLine, na jejímž základě může firma nakoupit až 399 nových vozů, z nichž většina se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě.Na Slovensku se v roce 2017 stal IVECO BUS opět jedničkou v počtu registrací autobusů za rok s tržním podílem 48,4 %. Největšími zákazníky byly společnosti SAD Zvolen, SAD Žilina, SAD Trenčín, SAD Dunajská Streda, SAD Lučenec a Arriva.

Produktová řada Crossway se stala jedničkou i ve východoevropském regionu, který zahrnuje 10 zemí – Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Slovinsko, Chorvatsko, Českou republiku a Slovensko –, a to s celkovým tržním podílem v segmentu meziměstských vozů 59,4 %.

Na evropské úrovni si meziměstská řada vozů IVECO BUS ještě více upevnila svou vedoucí pozici, když svůj 42% podíl na trhu z roku 2016 navýšila v minulém roce o dalších 5 %. Loňský rok byl velice úspěšný po všech stránkách, neboť model Crossway Low Entry získal prestižní ocenění v anketě IBC (International Bus & Coach), a zároveň byl ve verzi Natural Power korunován za „2018 Sustainable Bus of the Year“.

Sylvain Blaise, viceprezident IVECO a ředitel IVECO BUS, prohlásil: „Díky svým zkušenostem a dlouhodobě ambiciózní investiční strategii, dosáhla společnost Iveco Czech Republic nejvyšší produkce ve své historii, a dále obohatila své portfolio produktů o nový třínápravový Crossway, verzi Crossway Natural Power, a taktéž o rozšířenou nabídku vozů Evadys. Společnost je odhodlána udržet si svou konkurenceschopnost a výrazně přispívat k růstu národního průmyslu a ekonomiky. Jako vedoucí značka na poli trvalé udržitelnosti, se IVECO BUS výrazně zapojuje do ekologických programů, a v roce 2017 zavedla ve svém výrobním závodě ve Vysokém Mýtě nový trvale udržitelný systém vytápění.“

www.ivecobus.cz