Jungheinrich modernizuje bestseller úzkých uliček: nová generace vozíku EKX 410-412

  • Nejvyšší třída energetické efektivity IE4 (95 %, prémiová účinnost) 
  • Garance dvousměnného provozu 
  • Modulární koncepce nabízí nekonečné možnosti individualizace

Po úspěšném uvedení třetí generace nejprodávanějšího vozíku do úzkých uliček Jungheinrich EKX řady 5 se dočkala modernizace i menší řada 4. Vozík EKX je všestranný systémový vozík, který umožňuje jak zakládaní celých palet do regálů, tak i vychystávání jednotlivých položek. S třetí generací dochází k nárůstu maximální nosnosti o 200 kg a vozík tak nově nabízí dvě základní varianty EKX 410 (nosnost 1.000 kg) a EKX 412 (1.200 kg), přičemž maximální zdvih vozíků je až 11,5 metru.

Jungheinrich se dlouhodobě věnuje energetické efektivitě svých vozíků, které patří mezi nejúspornější stroje na trhu. Stejně jako větší sourozenec je i vozík EKX 410/412 vybaven synchronními reluktančními motory, které dosahují účinnosti až 95 %, díky čemuž spadají do třídy efektivity IE4 podobně jako nejmodernější elektromobily. Výsledkem jsou značné finanční úspory během provozu vozíku, ale také delší doby nasazení bez nutnosti dobíjení, nebo výměny baterie. Jungheinrich k těmto strojům nabízí službu „2Schifts-1Charge“, což je smluvní garance, že vozík vydrží dvě směny plného nasazení bez nutnosti dobíjení, či výměny baterie.

Rozmanitost potenciálních nasazení klade stále větší nároky na techniku. Jungheinrich vyvíjí nové vozíky jako modulární stavebnice, díky čemuž si každý uživatel dokáže nakonfigurovat ideální stroj. Díky řadě zdvihů, doplňků a výkonnostních paketů nabízí nová generace vozíku EKX 410/412 až 5 milionů teoretických konfigurací. Samozřejmostí jsou i moderní asistenční systémy, jako například skladová navigace Jungheinrich warehouse NAVIGATION, díky které je možné dále navýšit výkon překládky až o 25%.

Společnost Jungheinrich patří v celosvětovém měřítku k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky, logistických systémů a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku. Jako výrobní společnost a zároveň poskytovatel služeb v oblasti vnitropodnikové logistiky nabízí společnost Jungheinrich svým zákazníkům rozsáhlý výrobní program vozíků, regálových systémů, souvisejících služeb a poradenství.

Jungheinrich (ČR) s.r.o.
Ing. Martin Koudelka
Marketingové oddělení
Tel.: +420 313 333 190
Fax: +420 313 333 777
martin.koudelka@jungheinrich.cz
www.jungheinrich.cz