Kdo je...: JC-METAL s. r. o.

Vsetínská společnost JC-METAL je předním českým výrobcem upínacího nářadí pro svařování a také výhradním distributorem upínacích systémů pro svařování německé společnosti Bernd Siegmund GmbH pro Českou i Slovenskou republiku. V letošním roce slaví 20 let od svého založení. Do budoucna by ve Vsetíně rádi udrželi vzestupný trend a, dle našeho povídání s jednatelkou společnosti paní Taťánou Malou, pro to dělají maximum.

Společnost JC-METAL s. r. o., byla založena na začátku roku 1997 jako firma se zaměřením na výrobu součástí pro textilní a obráběcí stroje. Směrodatným krokem pro firmu bylo v roce 1999 zahájení výroby rychloupínek. Firma se začala specializovat na rychloupínací systémy pro svařování. „Toto zaměření vyplynulo ze situace v porevolučním Česku, kde tento produkt na trhu chyběl a zahájení výroby upínek se tedy přímo nabízelo,“ dodává paní Malá, jednatelka společnosti.

Dalším významným mezníkem byl začátek úspěšné spolupráce s firmou Bernd Siegmund GmbH při prodeji stavebnicových upínacích systémů pro svařování. „Tyto stavebnice jsou našim zákazníkům známé pod názvem Svařovací stavebnice Siegmund,“ dodává paní Malá a nás samozřejmě zajímá, v čem spočívají hlavní výhody využití této stavebnice?

„V porovnání s klasickými způsoby spojování můžete ušetřit až 40 % času k sestavení přípravku, stejně tak velmi málo času zabere jeho další přestavení. Velkým plus je také modulární univerzální systém prvků dostupný v několika rozměrových řadách a důvtipná konstrukce prvků stavebnice umožňuje rychlou fixaci ke stolům. Zákazníci mohou stavebnicový systém použít nejen pro svařování, ale i upínání a měření.“

Společnost JC-Metal pravidelně investuje do vybavení, rozšiřování strojového parku probíhá kontinuálně. V současné době disponuje cca 23 výrobními a obráběcími stroji od českých i zahraničních dodavatelů. Poměr mezi českými a zahraničními výrobními stroji je cca 90 % ve prospěch českých výrobců. Hlavními dodavateli jsou např. TOS Lipník n. Bečvou, TOS Hostivař nebo TOS Holoubkov.

„S výrobními stroji ve společnosti JC-METAL s. r. o., jsme spokojeni a v případě nákupu nového výrobního a obráběcího stroje budeme v budoucnu opět upřednostňovat české výrobce,“ doplňuje paní Malá.

V roce 2016 firma zahájila výstavbu nové výrobní haly a sídla firmy, kde je momentálně zaměstnáno 24 zaměstnanců.

Společnost JC-METAL vyrábí několik specifických řad rychloupínek RY-UP, pneumatické upínky a těžké přesné provedení rychloupínek zejména pro automobilový průmysl, který je pověstný vysokými nároky na kvalitu. „Naše upínky tvoří dokonalý celek, vynikají důmyslnou konstrukcí, použité materiály vysokou pevností, kalenými ložiskovými pouzdry, klouby, nýty, čepy a nezbytným kvalitním zpracováním. Všechny typy upínačů jsou opatřeny ochranou zinkováním.“

V otázce výhledu do budoucnosti mají ve společnosti JC-Metal zcela jasno a paní Malá pohotově reaguje slovy: „Neusínáme na vavřínech a neustále pracujeme na nových produktech. Kontinuálně rozšiřujeme sortiment upínek a v současné době jako novinku nabízíme manuálně a motoricky poháněná polohovadla, která využívají prvků svařovacích a upínacích systémů Siegmund, u nichž jsme výhradním českým distributorem a které dodáváme do malých i velkých firem. K významným odběratelům stavebnic patří společnosti Škoda Auto a Škoda Transportation.“

Stejně jako ostatních účastníků této rubriky se ptám na osobitý přístup a vztah k zákazníkům, který je pro udržování dobrých obchodních vztahů nezbytností. „Svým zákazníkům JC-METAL dává především kvalitu, rychlost, profesionalitu. Zakládáme si na individuálním přístupu. Poradenstvím a nákupem služba zákazníkům zdaleka nekončí. Při nákupu svařovacích stolů poskytujeme dozor při první sérii, máme připraveny přehledné návody k jednotlivým sestavám a samozřejmě ani u nás neschází technická podpora a záruční a pozáruční servis. Letos oslavíme 20 let od vzniku firmy a zákazníků každý rok, k naší velké radosti, přibývá. Je naší prioritou a uděláme maximum pro to, abychom tento vzestupný trend udrželi i v následujících letech,“končí naše povídání paní Malá.

Děkujeme za čas, který nám zástupci firmy JC-METAL věnovali.

Iva Duroňová, redakce INFOCUBE