KOH-I-NOOR koupil lisovnu LPS Automotive

Skupina KOH‑I-NOOR holding a. s. opět rozšiřuje svou divizi KOH‑I-NOOR MACHINERY, k poličskému PONASu, rožnovskému RONASu a brněnskému FORMEXu připojila brněnskou lisovnu LPS Automotive s. r. o. a přejmenovala ji na KOH‑I-NOOR LPS. Spojením vzniká jedna z největších lisoven a nástrojáren ve Střední Evropě se specializací na automobilový průmysl.

„Akvizicí lisovny LPS Automotive posilujeme naši výrobní kapacitu, která nám pomůže uspokojit narůstající poptávku po našich službách a produktech,“ komentuje akvizici generální ředitel KOH‑I-NOOR MACHINERY a. s. Robert Záboj. „Nákupem získáváme kromě jiného i vysokotonážní tisícitunový lis, který doplní naší nabídku o vstřikování dílů s vyšší hmotností a větším rozměrem,“ dodává Robert Záboj. Divizi KOH‑I-NOOR MACHINERY začal budovat v roce 2007 Ing. Vlastislav Bříza nákupem poličské nástrojárny PONAS. „Akvizice lisovny LPS Automotive nám umožní optimalizovat výrobní náklady a rozšířit výrobní kapacitu, takže budeme moci ještě flexibilněji reagovat na požadavky našich zákazníků,“ říká předseda správní rady KOH‑I-NOOR holding a. s. Ing. Vlastislav Bříza.

LPS Automotive s. r. o. byla založen v roce 1992 jako Lisovna plastů Brno, prvními produkty pro obor Automotive byla sluneční stínítka pro společnost Škoda Auto. Mezi hlavní finální zákazníky společnosti patřily či patří automobilky Škoda, VW, Audi, Daimler, BMW, Ford, Volvo, Toyota a Fiat.

Redakčně zpracováno z www.kinmachinery.cz