Linaset rozšiřuje výrobní kapacity a pořídila nový vstřikolis a robota

Společnost Linaset, a. s., rozšířila výrobní kapacitu. V provozu Bruntál, Zahradní zahájila výstavbu nové výrobní haly včetně technologického a skladovacího zázemí a kanceláří.

Investiční náklady stavební části činí 220 mil. Kč a dalších 500 mil. Kč bude v příštích letech investováno do strojů a zařízení. Zprovoznění a rozjezd výroby je plánován na 1.Q roku 2018. V nové hale bude postupně umístěno až 27 plně univerzálních lisů s tonáží 700 t a navazující výrobní technologie. Společnost v následujích letech vytvoří až 200 nových pracovních míst.

Nový vstřikovací lis ARBURG 720 S 3200-800 společně s robotem KUKA KR8 R 1620 byl pořízen do vstřikovny termoplastů Budišov nad Budišovkou. Díky tomuto šestiosému robotu firma vyřešila problém s původní výškou stroje.

Společnost Linaset působí na trhu již více než 55 let, je tradičním, plně integrovaným dodavatelem komplexních projektů pro automotive a jiné průmyslové obory, disponuje vlastní nástrojárnou a konstrukčním oddělením. Vyrábí vysoce jakostní technické výlisky, vstřikovací formy pro zpracování termoplastů a termosetů a kompletuje konstrukční sestavy, finální výrobky a domácí spotřebiče.

Redakčně zpracováno z www.linaset.cz