Lineární moduly HIWIN řady KK dodávané ve dvou variantách přesnosti výrazně rozšiřují možnosti aplikací

Kompaktní polohovací moduly KK mají kuličkové šrouby integrované přímo do těla modulu a vynikající parametry dynamické i statické únosnosti

Brno 27. 3. 2018 – Více variant v nabídce přináší větší možnost volby a snazší nalezení optimálního řešení pro danou aplikaci. Lineární moduly KK jsou dodávány ve dvou provedeních přesnosti a široké škále rozměrů. U přesnosti třídy P jsou používány broušené kuličkové šrouby dosahující opakovatelnosti polohování ±0,003 mm a u třídy C válcované šrouby dosahující opakovatelnosti polohování ±0,01mm. Moduly KK jsou univerzálně použitelné a jsou vhodné jako stavebně ucelený modul pro různé druhy polohování.

Lineární moduly KK jsou kompaktní moduly s kuličkovými šrouby a přírubou motoru. Pro jednotlivé varianty motorů se ke každé velikosti dodávají mezipříruby v individualizovaných provedeních. Matice v modulech jsou vždy předepnuté a nevykazují žádnou axiální vůli. Dle charakteru pracovního prostředí lze zvolit provedení modulu s krytováním. Moduly KK dosahují vynikajících hodnot parametrů statické i dynamické únosnosti. V případě top modelu KK13025 hodnoty dynamické únosnosti v provedení přesnosti C dosahují 7052 N, v případě přesnosti P dokonce 7897 N a hodnoty statické únosnosti pak 14 352 N respektive 15 931 N.

„Zákazníci v případě našich lineárních modulů KK oceňují zejména kompaktní rozměry, různé možnosti vybavení, příznivé pořizovací náklady a velkou škálu rozměrů, od miniaturních až po robustní jednotky,“ doplňuje produktovou informaci Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „Díky dvěma variantám dodávané přesnosti mohou být moduly použity například v přesných měřicích aplikacích a na druhé straně v pomocných posuvech jednoúčelových strojů. Různé varianty krytování umožňují moduly použít i v prašných prostředích.“

Díky své kompaktnosti, štíhlé stavbě a nízké hmotnosti jsou moduly KK používány všude tam, kde jsou problémy s místem, a kde je potřeba použít lehkou kompaktní osu. S ohledem na vnější podmínky aplikace je možno dodávat KK moduly s krycími měchy nebo plechovými kryty.

HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo jako vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.

Přidanou hodnotou značky HIWIN je na celém světě kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

HIWIN s.r.o., Medkova 888/11, 627 00 Brno, Česká republika, tel.: +420 548 528 238, fax: +420 548 220 223, e-mail: info@hiwin.cz, IČ: 26270722, DIČ: CZ26270722