Migatronic Omega² 220-550

Univerzální svařovací stroj pro každé podmínky

Rychlý vývoj elektroniky a dlouhá zkušenost pracovníků firmy Migatronic vede k neustálé inovaci jejích výrobků. Ke 20. výročí zahájení činnosti v ČR a SR Migatronic uvedl novou generaci MIG/MAG/MMA svařovacích strojů Omega pod společným označením Omega², které upomíná na přímou návaznost na oblíbenou řadu invertorových svařovacích strojů Omega, ale s mnoha novými funkcemi a parametry rozšiřující a doplňující okruh její využitelnosti – od lehkého zámečnického svařování, až po těžké průmyslové aplikace v oboru svařování tlakových nádob, transportních zařízení a při výrobě a renovaci energetických zařízení a důlních strojů.

Omega² je složena z celé řady invertorových zdrojů nominálních výkonů 220, 270, 300, 400, 550 A, dvou řídících panelů (Basic II a Advanced II) a u variant 400 a 550 možnosti plynového nebo vodního chlazení hořáku a kompaktního provedení nebo stroje se samostatným snímatelným podavačem drátu a odpojitelným mezikabelem různých délek. Nejmodernější invertorové moduly mají vysoký zatěžovatel, např. 175A/100% Omega² 300 (při hmotnosti 16 kg), 300A/100% Omega² 400 (při hmotnosti 37 kg), 430A/100% Omega² 550 (při hmotnosti 38 kg), měřeno, samozřejmě, při 40°C. Všechny Omegy² mají přepínatelnou polaritu pro možnost svařování trubičkovým drátem s vlastní ochranou.

Podavače drátu jsou vždy čtyřkladkové, takže se hodí pro jakékoliv průmyslové aplikace.

Řídící panel Basic II umožňuje bezstupňové manuální nastavení a zobrazení primárních i sekundárních parametrů a volbu 2T/4T spínání. Omega² s panelem Basic II je tak moderní invertorovou náhradou dnes již zastaralých odbočkových strojů, která proti nim přináší 1/3 hmotnost, plynulou regulaci parametrů, vysoký výkon a provozní zatěžovatel, nízkou spotřebu elektřiny a možnost pozdějšího upgrade na verzi Advanced II.

Řídící panel Advanced II je ve srovnání s Basic II navíc vybavený synergickými programy pro svařování ocelí, hliníku a MIG pájení pozinkovaných plechů. Režim pro manuální MIG/MAG je zachován a u Omegy² 400/550 má i programy pro MMA svařování, popř. drážkování uhlíkovou elektrodou ø8-10 mm (Omega² 550). Pro synergické programově řízené svařování má panel Advanced II i funkci stehování a funkce sekvenčního svařování Power Arc™ a Duo Plus™ pro dokonalý průvar kořene a pro rychlé svařování silnostěnných materiálů. Pro MMA svařování mohou být Omegy² s panelem Advanced II doplněny i vhodným dálkovým regulátorem.

Software řídících panelů se velice snadno aktualizuje prostřednictvím SD karty, takže Omegy² jsou připravené i pro budoucí nové způsoby svařování a pro nové materiály, dnes teprve vyvíjené.

Už dnes ale Omega² uživateli přináší nízkou spotřebu elektřiny (při stand by režimu jen 30W) a možnost doplnění o další “šetřící” funkci IGC®, tj. synergickou regulaci plynu se spořičem, která optimalizuje průtok plynu podle aktuálních svařovacích parametrů a která dokáže ušetřit 15 – 50% plynu a tím následně přináší i úspory v logistice plynových lahví.

Specifickou variantou řady je Omega² Mini 270 Advanced, která v minimalizované skříni (při hmotnosti pouhých 19 kg), se zatěžovatelem 160A / 100% a se čtyřkladkovým podavačem na 5 kg cívky drátu, představuje dokonalý nástroj pro montážníky a servis. Díky možnosti změny polarity umožňuje i svařování trubičkovými dráty s vlastní ochranou, takže je komplexním řešením MIG/MAG svařování ocelí i hliníku s výhodou malých rozměrů a nízké hmotnosti.

Nová Omega² je ucelenou řadou invertorových svařovacích strojů pro každodenní kvalitní ruční i automatizované svařování a díky rozumným cenám, jasným výhodám a jednoduché obsluze uživateli rychle přinese uspokojení z dobré investice.

 www.migatronic.cz