Modernizace technologického vybavení

Společnost STROJÍRNA LITVÍNOV díky projektu EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pořídí nové technologické vybavení.

Předmětem projektu je pořízení vodorovného frézovacího stroje, vertikálního obráběcího centra, elektroerozivní drátové řezačky, jednonosníkového mostového jeřábu a automatické pásové pily CNC 360 dvousloupové. Jejich pořízením dojde k doplnění a modernizaci technologického vybavení, ke zvýšení efektivity výrobních operací, snížení množství kooperací, zvýšení přidané hodnoty produkce, zvýšení obratu a zvýšení konkurenceschopnosti.

Projekt je v souladu s cílem programu, a to zvýšit konkurenceschopnost začínajících a rozvojových MSP.

Společnost STROJÍRNA LITVÍNOV s. r. o. je stabilní česká společnost, která působí ve strojním průmyslu od roku 1999. Specializuje se na konvenční a CNC obrábění kovů do 20 tun a od roku 2001 také na vývoj a výrobu axiálních ventilátorů. Následně, v roce 2008, zahájila činnost divize aerodynamických tunelů. Vyvíjí a dodávají technologie pro simulátory volných pádů a ve světovém měřítku jsou jedním ze tří výrobců této technologie. V roce 2010 založili stavební divizi, která realizuje dodávky projektů na klíč. Počátkem roku 2014 zahájila činnost projekční a konstrukční kancelář a v čele s týmem odborníků zajišťuje podporu činností společnosti. V roce 2015 rozšířili business portfolio o divizi pivovary a ve spolupráci s projekční a stavební divizí dodávají pivovary ve výrobním programu 10, 15, 20, 30 hl. Dále provádí montáže technologických zařízení, strojní údržbu, renovaci strojních dílců, výrobu svařenců, svařování WIG -TIG, MAG (CO2) a zhotovují projektovou i výrobní dokumentaci.

Redakčně zpracováno z www.strl.cz