SPIROL mosazné závitové inzerty pro plasty

SPIROL představuje závitové inzerty pro vytvoření opakovaně používaného závitu v plastu.

Spirol vyrábí a vyvíjí závitové inzerty pro plasty řadu let a patří mezi přední světové dodavatele tohoto spojovacího materiálu. Ačkoli je tento díl často považován za komoditní katalogový výrobek, Spirol zařazuje tento spojovací materiál mezi tzv.inženýrské komponenty. Je tomu proto, že každá aplikace, kde se uvažuje o použití inzertu, je jiná a vyžaduje detailnější vyhodnocení, aby se dosáhlo správné funkčnosti, a to při výběru ekonomicky nejvhodnější varianty. Zatímco v jedné aplikaci může fungovat standardní katalogový díl, jiné aplikace vyžadují vývoj a přípravu dílu speciálního, „ušitého na míru“. Spirol má více než 60ti leté zkušenosti s mnoha takovými aplikacemi a s technickou podporou zákazníkům.

Při samotném výběru inzertu je třeba se zaobírat také jeho instalací. Tento krok je velmi důležitý, neboť instalace ovlivní celkový výkon inzertu a schopnost odolat silovým působením a namáhání. Až 70% výkonu inzertu je tvořeno právě jeho správnou a vhodnou instalací. Dalším důležitým krokem, uvažujeme-li o použití inzertu v plastu, je samotný design plastového hnízda-nálitku, kam se inzert instaluje. Zde je třeba si uvědomit, že nejen inzert samotný, ale i plastový díl, musí odolat požadovanému navrženému namáhání. Doporučení jak pro design nálitku, tak pro rozměr otvoru v plastu, mohou být pro každou aplikaci trochu jiná. Spirol nabízí ucelenou standardní řadu závitových inzertů vyráběných z mosazi. Mosaz je snáze obrobitelná než ocel, navíc její antikorozní schopnosti vyloučí nutnost povrchové úpravy. Mezi Spirol standardní řady inzertů patří: teplem (ultrasonicky) lisovatelné inzerty série 24, 14, 25 (pro zkosený tvar otvoru), 19, 28, 27, 29, 30, 52 (pro přímý otvor) dále inzerty série 50, 51 lisovatelné za studena, série expanzních inzertů 15, 16, 18, dále inzerty 41, 45 zastříknutelné v procesu lisování a poslední řadou jsou inzerty série 10, 13 s vnějším závitem, které se šroubují do otvoru v plastu. Jak bylo zmíněno, kromě těchto stadardizovaných typů inzertu může Spirol navrhnout a vyrobit speciální díly, pokud to aplikace vyžaduje.

Spirol však nenabízí pouze zmíněné typy inzertů, ale také vyrábí své standardní lisy pro tepelné lisování inzertu do hotového výrobku a dále zařízení pro šroubování inzertu s vnějším závitem. Spirol tak může pomoci jak s volbou inzertu, tak s dodáním instalačního zařízení a může nabídnout ucelený pohled na daný spoj.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně Spirol závitových inzertů pro plasty nás neváhejte kontaktovat.

SPIROL SAS, organizační složka
Tel/Fax: +420 417 537 979
E-mail: info-cz@spirol.com

Jsme certifikováni pro ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO14001