Na HANNOVER MESSE 2015 bude partnerskou zemí Indie

Indie bude partnerskou zemí veletrhu HANOVER MESSE 2015. Tím se země, která má více než 1,2 miliardy obyvatel, v příštím roce dostane do centra pozornosti nejvýznamnějšího světového průmyslového veletrhu. „Indie je rostoucí ekonomická velmoc, která představuje pro německé a mezinárodní vystavovatele veletrhu HANNOVER MESSE značný potenciál odbytu,“ říká Dr. Jochen Köckler, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Chceme umožnit ještě více vystavovatelům z Indie přístup k novým globálním trhům. Tato atraktivní partnerská země nakonec přinese užitek vystavovatelům, návštěvníkům a Hannoveru jako veletržnímu městu.“

K volbě partnerské země došlo především ze tří důvodů: nadále rostoucí výkonnost indické ekonomiky, dlouhodobé dobré vztahy německých a indických podniků a pozitivní zkušenosti s Indií jako partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE v roce 2006.

Svým průměrným meziročním hospodářským růstem v minulých deseti letech ve výši 10 % a současnými cca 5 % patří Indie k nejvíce rostoucím ekonomikám světa. Pro urychlení růstu se Indie otevírá ještě více zahraničním investorům a chce modernizovat infrastrukturu a průmyslové technologie. Jen německá spolková vláda Indii v minulém roce přislíbila úvěry ve výši okolo 1 miliardy eur. Částka má být použita především ke zvýšení energetické účinnosti, využívání obnovitelných energií a k trvale udržitelnému využívání přírodních zdrojů. J. Köckler: „Indie byla vybrána jako partnerská země ve vhodnou dobu. Němečtí a mezinárodní vystavovatelé se setkají s návštěvníky z Indie, kteří chtějí investovat do moderních technologií a posílit tak ekonomiku své země.“

Svým objemem obchodu ve výši 16,1 miliard eur je Německo mezi zeměmi EU nejvýznamnějším obchodním partnerem Indie. Německý obchodní přebytek 3,4 miliard eur (2012/13) svědčí o vysoké poptávce Indie, zvláště v oblasti investičních statků. Jsou to především stroje, které tvoří asi třetinu z celkového exportu do Indie. Podle průzkumu Německo-indické obchodní komory očekávají německé podniky vzhledem k potěšitelnému hospodářskému kurzu nově zvolené indické vlády střednědobě další hospodářské oživení.

„Veletržní správa Deutsche Messe AG má v Indii silné zastoupení a výborné vztahy s indickými partnery chce využít k tomu, aby byla účast Indie jako partnerské země společným úspěchem,“ říká J. Köckler. Když byla Indie v roce 2006 poprvé partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE, přijelo do Hannoveru okolo 350 indických vystavovatelů a 5 700 návštěvníků. Vloni se veletrhu zúčastnilo 122 vystavovatelů a 2 400 návštěvníků z Indie. „V souvislosti s volbou Indie jako partnerské země se tento počet ještě výrazně zvýší,“ uvádí J. Köckler jako další důvod rozhodnutí.

HANNOVER MESSE – Get new technology first!

Nejvýznamnější světový průmyslový veletrh se uskuteční 13. - 17. dubna 2015 v Hannoveru. Veletrh HANNOVER MESSE 2015 je spojením deseti vedoucích veletrhů na jednom místě: Industrial Automation, Motion, Drive & Automation (MDA), Energy, Wind, MobiliTec, Digital Factory, ComVac, Industrial Supply, SurfaceTechnology a Research & Technology. Pět ústředních témat veletrhu HANNOVER MESSE 2015 představují průmyslová automatizace a IT, technika pohonu a fluidní technika, energetické a ekologické technologie, průmyslové subdodávky, výrobní technologie a služby, výzkum a vývoj.

Deutsche Messe AG

Veletržní správa Deutsche Messe AG je objemem obratu 312 milionů eur v roce 2013 jednou z deseti největších veletržních společností světa a provozuje největší veletržní areál na světě. V roce 2013 vyvinula, naplánovala a realizovala celkem 119 veletrhů a kongresů v Německu i v zahraničí, kterých se zúčastnilo 41 000 vystavovatelů a čtyři miliony návštěvníků. Do jejího portfolia patří vedoucí mezinárodní veletrhy jako CeBIT Hannover (informační a komunikační technologie), HANNOVER MESSE (průmyslové technologie), CeMAT (intralogistika), DOMOTEX (podlahové krytiny), LIGNA (dřevozpracující průmysl a lesní hospodářství). Veletržní správa Deutsche Messe AG má přes 1 000 zaměstnanců a 66 zastoupení, dceřiných společností a poboček ve více než 100 zemích.

Kontakt:
Onuora Ogbukagu
tel.: 0049 511 89-31059
e-mail: onuora.ogbukagu@messe.de