Nástrojárna weba zakoupila nový stroj VM 6535 od českého výrobce TRIMILL

Pomocí investic do moderních výrobních zařízení zajišťuje weba požadovanou flexibilitu a výrobní kapacitu. Nákupem 5osého obráběcího centra pro centrálu v rakouském Dietachu podtrhuje weba ambice společnosti být velmi efektivní. Rostoucí poptávka po stále větších a složitějších tvářecích nástrojích, které firma vyrábí, vede ke zvýšené potřebě zdrojů a kapacit zejména v oblasti frézování.

Pořízením nového obráběcího centra zajišťuje weba jako inovativní nástrojárna spolehlivost a účinnost výroby. Podle porovnání různých konceptů strojů a dle podrobného vyhodnocení technických zvláštností a výhod se tým rozhodl pro nejnovější stroj výrobce TRIMILL, a to pro dynamické 5osé obráběcí centrum VM 6535, které bylo vyvinuto speciálně pro použití v nástrojárnách.

Stroj byl zakoupen nejen proto, že odpovídá potřebám firmy, ale má i celou řadu dalších technických předností. Kromě jednoduchého a ergonomického ovládání boduje vysoce výkonný frézovací stroj také svojí vysokou přesností a produktivitou. A to díky termodynamickému designu a možnosti automatické výměny frézovací hlavice při hrubém opracování a dokončovacích pracích. Pracovní prostor o velikosti 6500 mm v ose x a 3500 mm v ose y umožňuje přesné a úsporné obrábění velkých obrobků v sestavě. Široké spektrum použití, jakož i vysoká pojezdová rychlost 40 m/min nejsou jediné přednosti frézovacího stroje. Nabízené možnosti obrábění TRIMILLU VM 6535 optimálně splňují vysoké požadavky nástrojáren.

Horké tváření i vývoj a výroba náročných lisovacích a tvářecích nástrojů pro strukturní díly s vysokou až nejvyšší pevností jsou základními kompetencemi firmy weba. Společnost má centrálu s 380 zaměstnanci a čtyři závody v Rakousku, v ČR (weba Olomouc s.r.o.), USA a Číně. Díky nejmodernějším výrobním postupům a kvalifikovaným pracovníkům s dlouhodobými zkušenostmi se weba v průběhu let stala hlavním specialistou a pionýrem v oblasti horkého tváření, kde má dvacetiletou zkušenost.

Redakčně zpracováno z www.weba.at