Nová úroveň v pruhové projekci

Metoda pruhové projekce pro účely skenování trojrozměrného povrchu je dobře známý postup jak v průmyslových, tak v neprůmyslových aplikacích. Pomocí této bezdotykové skenovací technologie jsou zachyceny i složité struktury povrchu rychle a s vysokou úrovní přesnosti. Díky výjimečné mechanické a tepelné stabilitě lze špičkovou řadu AICON stereoSCAN od společnosti Hexagon Manufacturing Intelligence využít v rozmanitých aplikacích. Vzhledem ke své mimořádně robustní konstrukci jsou dvoukamerové systémy známé pro svou neobyčejnou odolnost a přesnost. Díky výjimečné stabilitě dvojité konstrukce CFRP jsou splněny i ty nejnáročnější požadavky na kontrolu a zpětnou analýzu jak v měřicí laboratoři, tak v podmínkách výroby.

StereoSCAN neo je výsledkem trvalého vývoje řady klasického špičkového systému stereoSCAN. V minulosti závisely parametry pruhové projekce do značné míry na povrchových vlastnostech skenovaného objektu. Barva a odrazové vlastnosti povrchu objektu mají výrazný dopad na kvalitu výsledků měření. Právě v takové situaci poskytuje metoda digitální adaptivní celobarevné projekce systému stereoSCAN neo nezbytnou korekci pomocí řízení barvy a intenzity tak, aby se optimálně přizpůsobily vlastnostem daného povrchu.

Princip „Vidíte, co měříte“

„Vidíte, co měříte“ – AICON nepřetržitě pokračuje ve strategii inovace a vstupuje do nové dimenze pruhové projekce. Pomocí technologie SWYM je nyní poprvé možné vizualizovat výsledky měření přímo na objektu. Metoda adaptivní celobarevné projekce umožňuje projekci nejen barevných vzorků, které jsou nezbytné pro projekci skenování na objekt, ale také vygenerovaných výsledků měření. To umožňuje například okamžitě po měření vizualizovat v barvě odchylky od CADu na povrch skenovaného objektu.

Tento postup poskytuje uživateli během práce zcela nové možnosti. Při obrábění a výrobě forem nebo v kontextu výroby modelů lze rychle a přesně měřit a vizualizovat odchylky povrchu komponent pomocí technologie SWYM. Na základě promítnutých obrázků odchylek je možné okamžitě na místě provést korekce na objektu. Podobně lze okamžitě vizualizovat odchylky v kontextu kontrolních úloh a ihned provést potřebné korekce.

Snímací technologie s maximálním rozlišením poskytuje maximální úroveň detailů

Systém stereoSCAN neo, vybavený 8 nebo 16 megapixelovými digitálními kamerami, poskytuje nejlepší možné uspořádání pro dosažení maximální úrovně detailů procesu skenování objektu. Kromě toho je možné pomocí výměny objektivů kamery a základní délky měřit oblasti v rozsahu 75 až 1100 mm. Díky tomu je systém stereoSCAN neo nejvýkonnější a nejuniverzálnější skener s bílým světlem na trhu.

Hexagon Metrology s. r. o.
Litvínovská 609/3, Prosek, 190 00 Praha 9
tel.: +420 272 680 830
HexagonMI.com