Nové komponenty se širokou škálou využití a možností výroby na míru

Při vývoji průmyslových součástí je samozřejmě hleděno na možnosti jejich uplatnění, kvalitu a životnost. Trendem je ale také snaha nabízet produkty, jež lze uzpůsobit na míru dle požadavků zákazníka, a to i v relativně malém množství vyrobených kusů. Širokou škálu využití jistě naleznou nové dveřní západky BMST a madla GN 428 předního výrobce Elesa+Ganter.

Západky BMST je typickou ukázkou produktu značky Elesa. Jedná se totiž o komponent, vyrobený převážně z moderních inženýrských plastů, s jejichž vývojem má Elesa mnohaleté zkušenosti. Těleso zámku je vyrobeno z polyamidu na bázi PA, vyztuženého skelnými vlákny, a krytky šroubů jsou z polyesteru PBT. Vnitřní pružina je z nerez oceli a upínací podložka z černěné oceli. Kompaktní design západek působí velmi esteticky, přičemž produkt nijak nenarušuje celkový vzhled koncové aplikace.

Standardně jsou nyní nabízeny dvě varianty: BSMT a BSMT.L. Obě verze jsou určeny pro montáž na standardní T‑profily o rozměrech 30–40 mm a umožňují rychlé uzavření různých typů křídlových dveří. Model BSMT slouží k otevření tahem za rukojeť či madlo na dveřích. Západka BSMT.L je opatřena vlastní pákou. Základní provedení západek je v matné černošedé barvě. Na vyžádání je pak k dispozici také speciální provedení v bílé barvě podobné RAL 9002.

Stejně jako Elesa, tak i Ganter stále pracuje na vyvíjení dalších novinek. Jednou z nedávna uvedených jsou hliníková madla GN 428. V tomto na pohled jednoduchém produktu je spojeno hned několik zásadních vlastností, jako je výjimečná stabilita, příjemný vzhled a ergonomie. Jedná se o typ širších madel, která působí moderním, estetickým dojmem. Kromě vzhledu ocení zákazník také jejich ergonomické řešení – prsty obsluhy totiž zapadnou do prohybů na spodní straně madla, což činí úchop komfortnější, efektivnější a tedy i bezpečnější. Standardně vyráběnými variantami jsou madla pro montáž buďto zepředu nebo zezadu (se slepými závitovými otvory). Základní barevná provedení jsou v matné četné a v přírodní barvě eloxovaného hliníku, přičemž na vyžádání jsou k dispozici i jiné barevné varianty. Díky způsobu výroby ohýbáním z polotovaru lze dosáhnout speciální délky madla požadované zákazníkem, a to i v relativně malém množství. Tímto se nadnárodní společnost s největším portfoliem normalizovaných součástí na světě přibližuje i menším výrobcům s individuálními požadavky.

Veškeré výrobky Elesa+Ganter jsou k nalezení v online katalogu, a to včetně kompletní technické specifikace a 2D/3D modelů pro přímé použití v projektu. Tyto podklady jsou ke stažení zdarma a nově si mohou tato data stáhnout i neregistrovaní uživatelé, a to v počtu 3 modelů denně. Katalog a další informace o výrobci Elesa+Ganter naleznete na www.elesa‑ganter. cz.

www.elesa‑ganter. cz