Nové řešení GLOBAL Advantage HTA pro měření lopatek kompresoru

Hexagon Manufacturing Intelligence představuje systém optického skenování pro sektor letectví

Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence uvedla na trh GLOBAL Advantage HTA (High Throughput and Accuracy), zdokonalené měřicí řešení pro letecký průmysl.

Zvýšení poptávky po výrobě výkonných leteckých motorů urychlilo vývoj nového měřicího řešení GLOBAL Advantage HTA pro lopatky kompresorů. Vysoce přesný systém, založený na moderní technologii, je uzpůsoben tak, aby poskytl skokové vylepšení kapacity měření a současně dodával data měření s vysokou hustotou pro dokonalejší analýzu geometrie profilu.

Platforma GLOBAL Advantage HTA je založena na moderní technologii optické skenovací sondy HP-O Multi pro vysokorychlostní bezkontaktní měření lopatek kompresorů pro letecký průmysl i pozemní použití v dílenském prostředí. S pomocí technologie frekvenčně modulované, laserové interferometrie poskytuje GLOBAL Advantage HTA rychlé bezkontaktní skenování s nejistotou měření na úrovni jednoho mikronu umožňující ověření charakteristik lopatek včetně profilu, platformy, kořene, pláště a dalších prvků. Důkladně leštěné povrchy lopatek se měří snadno, aniž by bylo nutné provádět druhotné povlakování a čištění jako u řady bezkontaktních technologií. V rámci kontrolního softwaru BladeSmart od Hexagonu zahrnuje řešení GLOBAL Advantage HTA knihovnu příkazů, obsahující metody měření geometrie profilu, platformy a kořene, takže uživatelé mohou rychleji vytvářet a implementovat měřicí programy.

„Náročné požadavky na zvýšení výroby motorů a rostoucí trend kontroly v dílnách, vydláždily cestu pro GLOBAL Advantage HTA, první komplexní řešení speciálně určené pro kontrolu lopatek,“ uvádí Michael Mariani, Director of Strategic Business Development, Hexagon Manufacturing Intelligence North America. „Technologie GLOBAL Advantage HTA se bezproblémově integruje do výrobní techniky a výrobních provozů výrobců leteckých motorů. Ještě důležitější je, že toto vysoce přesné metrologické řešení splňuje současné požadavky leteckého průmyslu na kapacitu a flexibilitu.“ GLOBAL Advantage HTA lze nyní objednávat po celém světě; další informace získáte prostřednictvím obchodních oddělení společnosti Hexagon a jejích prodejců.

HexagonMI.com

O společnosti Hexagon Manufacturing Intelligence
Hexagon Manufacturing Intelligence pomáhá průmyslovým výrobcům rozvíjet rozmanité současné technologie a produkty zítřka, které změní životy lidí. Protože jsme předním specialistou na měřicí a výrobní řešení, naše odbornost v oblasti detekce, promyšlení, akce – tedy sběru, analýzy a aktivního využívání naměřených dat – dává našim zákazníkům jistotu, že dokážou zvýšit rychlost výroby a zvýšit produktivitu při současném zlepšení kvality produktů.
Prostřednictvím lokálních servisních center, výrobních závodů a obchodních oddělení na pěti kontinentech formujeme inteligentní změnu výroby, abychom vybudovali svět, ve kterém kvalita řídí produktivitu. Další informace naleznete na HexagonMI.com.
Hexagon Manufacturing Intelligence je součástí skupiny Hexagon (Nasdaq Stockholm: HEXA B; hexagon.com), předního světového poskytovatele informačních technologií, které zvyšují kvalitu a produktivitu napříč geoprostorovými a průmyslovými aplikacemi.