Nové výzvy pro čistění dílů v centru pozornosti veletrhu parts2clean 2017

  • Zajistit konkurenceschopnost v budoucnosti s řešeními pro čištění dílů

Automobilový průmysl a subdodavatelský průmysl, medicínská technika, strojírenství, letectví, jemná mechanika a mikromechanika, optika, elektronika nebo jiné průmyslové oblasti – všude zajišťuje průmyslové čištění dílů potřebnou čistotu pro následné procesy a dokonalou funkci produktu. Přitom přispívá k tvorbě hodnot ve výrobě. Globální trendy jako elektromobilita, lehké stavby, průmysl 4.0, udržitelnost, menší velikosti dávek jako důsledek rostoucí individualizace a pokračující globalizace však staví podniky před nové výzvy, a to i v čištění dílů a povrchů. Právě to jsou významná témata příštího veletrhu parts2clean, který se uskuteční od 24. do 26. října ve Stuttgartu.

„Vystavovatelé veletrhu parts2clean zde představí řešení, která umožňují splnit nejen aktuální, ale i budoucí požadavky na čistotu dílů, bezpečnost procesů a efektivnost, “ říká Olaf Daebler, Global Director parts2clean ve veletržní správě Deutsche Messe AG. Že tato nabídka pomůže uživatelům průmyslové čistící techniky zajistit si konkurenceschopnost, jasně dokládá seznam vystavovatelů 15. mezinárodního vedoucího veletrhu průmyslového čištění dílů a povrchů. Mezi více než 150 firmami, které si už do poloviny března rezervovaly plochu stánku, jsou téměř všechny přední firmy trhu s těmito technologiemi a různými výstavními segmenty. „Máme velkou radost z velké odezvy z branže,“ řekl O. Daebler. „Rozhodnutí znovu přijet na podzim bylo naprosto správné.“

Na výstavišti ve Stuttgartu se mohou odborní návštěvníci informovat o trendech a inovacích, které v budoucnu zajistí čištění dílů a povrchů. K nim patří například čistící zařízení, u kterých je využívána koncepce preventivních opatření s možností přizpůsobení například ke změně spektra dílů nebo změněným požadavkům na čistotu nebo procesů bez velké náročnosti. Budou zde rovněž představeny inovativní technologie čištění, s kterými lze během jemných a nejjemnějších procesů čištění rychle a hospodárně docílit extrémně vysokého stupně čistoty. Na stále častější požadavek uživatelů, proces čištění více automatizovat a zaintegrovat ho do výroby v rámci průmyslu 4.0 odpovídají vystavovatelé veletrhu parts2clean inteligentními koncepcemi automatizace a řešeními pro adaptivní čistící procesy. K nim mimo jiné patří systémy, které umožňují průběžnou kontrolu inline čistících lázní s plně automatizovaným dávkováním čisticího prostředku, průběžné sledování všech parametrů procesů a jejich dokumentaci nebo také kontrolu docílené čistoty inline.

Know-how pro čištění dílů a povrchů

„Prezentace vystavovatelů doplní třídenní odborné fórum, které návštěvníkům veletrhu parts2clean podá cenné informace o trendech a inovacích,“ řekl O. Daebler. Během přednášek, které budou simultánně tlumočeny (z němčiny do angličtiny a z angličtiny do němčiny) představí renomovaní přednášející zastupující průmysl, vědu a výzkum nové inovace, cesty k optimalizaci procesů a nákladů, k zajištění kvality a budou hovořit o příkladech best-practice.

Guided Tours – přímá cesta k optimálnímu řešení

Guided Tours na vybraná témata branže budou probíhat během všech tří dnů veletrhu v německém a anglickém jazyce. Dvakrát denně umožní odborným návštěvníkům vytvořit si cíleně a bezprostředně přehled o speciálních oblastech průmyslového čištění dílů a povrchů.

Deutsche Messe AG
Veletržní správa Deutsche Messe AG oslaví v roce 2017 70. výročí svého vzniku. Z prvního exportního veletrhu v roce 1947 se během sedmi desetiletí rozvinula v přední světovou organizátorku veletrhů investičních celků v Německu a v mnoha dalších zemích. Předpokládaným obratem 301 milionů eur v roce 2016 patří k pěti největším německým veletržním společnostem. Součástí vlastního portfolia akcí jsou přední mezinárodní veletrhy jako (v abecedním pořadí) CeBIT (digitalní byznys), CeMAT (intralogistika a supply chain management), didacta (vzdělání), DOMOTEX (koberce a podlahové krytiny), HANNOVER MESSE (průmyslové technologie), INTERSCHUTZ (požární technika, ochrana před katastrofami, záchranná technika a bezpečnost), LABVOLUTION a BIOTECHNICA (laboratorní technika a biotechnologie) a LIGNA (zpracování dřeva a lesní technika). Výstavní areál je také pravidelně dějištěm hostujících akcí, které jsou vedoucími veletrhy ve svých branžích: AGRITECHNICA (DLG – Německá zemědělská společnost; zemědělská technika) a EuroTier (DLG; chov užitkových zvířat), EMO (VDW-Svaz německých výrobců obráběcích strojů; obráběcí stroje), EuroBLECH (Mack Brooks; zpracování plechů) a IAA Nutzfahrzeuge (VDA – Svaz automobilového průmyslu; doprava, logistika, mobilita). Veletržní správu Deutsche Messe zastupuje ve více než 100 zemích přes 1 200 zaměstnanců a 62 sales partnerů.
 

Další informace naleznete na webu: www.parts2clean.de/de/info/fuer-journalisten/

Kontaktní partnerka pro redakce:
Doris Schulz, SCHULZ. PRESSE. TEXT.
tel.: +49 (0) 711 854085
e-mail: ds@pressetextschulz.de