Novinky od společnosti Balluff

Společnost Balluff představí na 26. mezinárodním veletrhu AMPER 2018 v Brně kromě tradiční nabídky indukčních, kapacitních, magnetických a optoelektronických snímačů, přístrojů k odměřování polohy a systémových řešení pro připojení snímačů prostřednictvím průmyslových sběrnic s využitím rozhraní IO‑Link také další novinky z oblasti bezpečnostních komponent.

Bezdotykové bezpečnostní RFID zámky BID Z01K

Jednou z prezentovaných novinek jsou bezpečnostní bezdotykové RFID zámky, které představují rychlé, spolehlivé a proti překonání odolné řešení pro zabezpečení strojů. Bezdotyková, RFID kódovaná uzamykací zařízení jsou ideální pro zabezpečení a monitorování ochranných dveří a pro ochranu proti potencionálním přerušením výrobních procesů. Volitelná přídržná síla západky 25 N nebo 50 N činí uzamykací zařízení necitlivým vůči vibracím i v odemčeném stavu.

Vysoká úroveň kódování pomocí technologie RFID spojuje zámek a ovladač pomocí jedinečného kódu, který tak poskytuje vynikající ochranu proti překonání. Kompaktní forma a vysoký stupeň krytí IP69 a možnost použití uzamykacího zařízení jako mechanického dorazu dveří poskytují dodatečnou flexibilitu a usnadňují začlenění do systému. Integrovaná bezpečnostní vyhodnocovací elektronika a výstupy OSSD umožnují použití tohoto zařízení v aplikacích vyžadující úrovně PLe/SIL 3. Bezpečnostní zámky BID Z01K jsou ideální zvláště do prostředí, kde lze očekávat znečištění nebo prašnost.

Výhody bezdotykových bezpečnostních RFID zámků jsou:

 • Monitorování založené na technologii RFID odolné proti překonání
 • Kontrola přístupu integrovaná do bezpečnostních procesů díky funkci uzamykání
 • Necitlivé vůči vibracím také při odemknutí
 • Standartní konektor M12 (8 pin) pro usnadnění připojování
 • Ideálně vhodné pro 8 pin porty bezpečností rozbočovače IO‑Link od firmy Balluff
 • Vhodné pro připojení k jiným řídícím jednotkám

Bezdotykové bezpečnostní RFID spínače s volitelnou přídržnou silou

Bezdotykové bezpečnostní spínače BID R03K kódované RFID transpondérem jsou vynikající pro monitorování ochranných dveří/krytů. Jelikož unikátní pasivní RFID transpondér je identifikován pouze příslušným snímačem, lze využít vysoké úrovně kódování a vysokou ochranu proti obejití. Spínač BID R03K je ideální zvláště v prostředích, kde lze očekávat vysokou prašnost nebo znečištění. Velkorysý snímací dosah spínače ho činí necitlivým vůči vibracím. Pro případ silných vibrací je dodáváno provedení s přídržnými magnety. Velká snímací vzdálenost Vám umožní integrovat mechanickou vůli na ochranném zařízení – například tehdy, když si dveře sedají nebo jsou nepřesně zalícovány.

Kompaktní velikost Vám poskytuje vyšší flexibilitu při integraci zařízení do Vaší aplikace. Díky vestavěné bezpečnostní logice a výstupům OSSD není problém ani použití zařízení v aplikacích do úrovně PLe/SIL 3. Výhodami bezdotykových bezpečnostních RFID spínačů jsou standardizovaná připojení M12 (5 pin), velká snímací vzdálenost pro snadnou a časově nenáročnou instalaci, zvýšená odolnost proti vibracím – volitelná provedení s integrovanými přídržnými magnety (cca 18 N) a dodání s nízkou či vysokou úrovní kódování. Bezpečnostní RFID spínače s volitelnou přídržnou silou jsou vhodné pro přímé připojení k bezpečnostnímu IO‑Link modulu Balluff nebo jiným bezpečnostním řídícím jednotkám.

Spolehlivá detekce kovu – odolné a bez opotřebení

Indukční bezpečnostní snímače bezkontaktně detekují přiblížení kovových objektů. Poskytují bezpečnostní signály o pozici a koncové poloze. Tyto snímače jsou také ideální jako generátory pulzů pro počítání úkonů nebo měření rychlosti. Na rozdíl od tradičních bezpečnostních spínačů nevyžadují žádný zvláštní protikus. Tak se potom z přímé detekce kovových obrobků stává jednoduchý a snadný úkol.

Indukční bezpečnostní snímače mohou být připojeny k jakémukoli bezpečnostnímu procesoru, např. k bezpečnostnímu relé, programovatelným logickým modulům nebo bezpečnostním kontrolérům. Zapojení je jednoduché, pomocí standartních konektorů M12.

Výhody bezpečnostních indukčních snímačů:

 • Spolehlivě detekují koncovou polohu, rychlost a zastavení
 • Bezkontaktní a bez opotřebení
 • Kompaktní, rozšířené rozměry od M12 do Q40
 • Jednoduché připojení konektorem M12 (4 pin)
 • Snadné spojení s jakýmkoli procesorem využívajícím OSSD výstupy

Balluff CZ s. r. o.

Pelušková 1400

198 00 Praha 9‑Kyje

+420 281 000 666

obchod@balluff.cz

www.balluff.cz