Nový Champion pro WITTE nástrojárnu / WITTE CNC centrum s novými přírůstky

Výrobu dílů pro světové automobilky a výrobu složitých forem a přípravků umožní nová pětiosá CNC frézka, kterou v červenci uvedli do provozu v CNC centru WITTE Automotive v Nejdku.

„Dostat nové zařízení na konečné místo určení do WITTE CNC centra nebylo nic jednoduchého. Museli jsme provést stavební úpravy pro našeho 5osého Championa,“ řekl Jan Děbnár, vedoucí týmu Nástrojárny. O high tech CNC stroji z produkce výrobce DMG - Mori Seiki dále doplňuje: „Toto špičkové zařízení v porovnání se stávajícími tříosými frézami umožní rotaci a naklápění os. Lineární osa x-y se otáčí rychlostí 80 m za minutu, pro srovnání 3× rychleji než na našich stávajících strojích. Rychlost vřetene je dvojnásobná (24000 otáček). Další výhody při výrobě forem a přípravků pro vývojové projekty firma vidí v možnosti laserového odměřování nástrojů. S relativně malými nástroji budou schopni frézovat větší hloubky s vysokou přesností.“ Do WITTE CNC centra přibyly na začátku října další špičkové stroje, což si pochvalují hlavně nástrojaři. Nové drátovky budou využívat k výrobě nových forem a přípravků a k opravám forem pro sériovou výrobu, které slouží standardní produkci pro zámky, výztuhy dveřních klik či lišt. Ve WITTE Automotive v Nejdku připravují plastařské novinky při výrobě softtouch.

S moderním zařízením budou pracovat nejen nástrojaři – obsluha CNC strojů, ale nové možnosti dává také konstruktérům forem. Nové technologie nejen v týmu nástrojárny jsou příležitostí k profesnímu růstu pro zaměstnance i pro studenty. Firma WITTE Automotive vyvíjí a vyrábí ve spolupráci se všemi slavnými automobilkami zamykací systémy pro přední a zadní kapoty, zamykací systémy dveří a bezpečnostní systémy sedadel.

Redakčně zpracováno z www.witte-automotive.cz