ON Semiconductor ohlásila masivní nábor nových zaměstnanců pro své aktivity v Česku

Pracovní příležitosti se zajímavými benefity a příspěvky na dojíždění, které mají přilákat nové zaměstnance k přednímu světovému výrobci polovodičů, souvisí s aktuální investicí ve výši 70 milionů USD

Společnost ON Semiconductor (Nasdaq: ON), která se zaměřuje na inovativní řešení v oblasti efektivního využití energie, oznámila plánovaný nábor více než 200 nových zaměstnanců pro závod v Rožnově pod Radhoštěm. Tento krok souvisí s aktuální investicí ve výši 70 milionů USD do aktivit koncernu v Česku. Cílem je zvýšit kapacitu, posílit výzkum a vývoj a realizovat opatření v oblasti ochrany životního prostředí.

ON Semiconductor v Rožnově má momentálně 1700 zaměstnanců, z nichž řada má technickou kvalifikaci. Je vybavena nejmodernějšími technologiemi a zařízeními pro výrobu šesti- a osmipalcových křemíkových desek a pro výrobu čipů na křemíkových deskách. Vyráběné produkty naleznou uplatnění v pokročilých aplikacích pro řízení napájení v řadě oblastí, jako je výpočetní technika, spotřební elektronika, průmyslová technika, automobilový průmysl a přenosná zařízení.

Kromě vyššího platového ohodnocení firma od počátku dubna zavádí také nový systém příspěvků na dojíždění pro všechny stávající i nově nastupující zaměstnance. Vzhledem k vysokému počtu nově otevíraných pracovních pozic na všech úrovních pořádá ON Semiconductor pro zájemce o práci u tohoto výrobce polovodičů se sídlem v USA navíc také speciální exkurze do rožnovského závodu. V rámci dvouhodinových prohlídek se návštěvníci podívají do klíčových částí provozu, včetně čistých prostor a dalších výrobních pracovišť. Mimo to budou k vidění také nevýrobní části, tedy zázemí pro zaměstnance, jako jsou školicí středisko, závodní jídelna a odpočinkové místnosti.

V souvislosti s ohlášeným náborem, který souvisí s aktuální významnou investicí ve výši 70 milionů USD, prezident koncernu ON Semiconductor Keith Jackson uvedl: „Ze strany dynamických koncových trhů registrujeme vyšší poptávku po vyspělých produktech, které vyrábíme v České republice. To bylo klíčovým důvodem pro náš záměr zde výrazně investovat, a to jak do technologií tak do pracovní síly."

O společnosti ON Semiconductor
Společnost ON Semiconductor (Nasdaq: ON) se specializuje na inovativní řešení pro efektivní využití a úsporu energie. Ucelené portfolio polovodičových řešení zahrnuje produkty pro řízení spotřeby, analogové součástky, senzory, logické prvky, časovače, součástky pro konektivitu, diskrétní součástky, SoC a zákaznická řešení. Výrobky společnosti pomáhají technikům navrhovat pokročilá řešení pro aplikace v automobilovém průmyslu, komunikaci, ve výpočetní technice, pro spotřební elektroniku, průmyslové aplikace, lékařskou elektroniku, letecký průmysl a vojenství. Společnost ON Semiconductor má špičkový dodavatelský řetězec a program kvality, a také komplexní etický program. Provozuje výrobní závody, prodejní kanceláře a vývojová centra na klíčových trzích v Severní Americe, Evropě, Asii a Tichomoří. Podrobnější informace najdete na http://www.onsemi.com.

Sledujte @onsemi na Twitteru

Kontakty:
Lenka Střálková
Komunikace a vztahy s veřejnostíRegion: východní Evropa
ON Semiconductor
+420 606 731 831
lenka.stralkova@onsemi.com