Osciloskop Rohde & Schwarz s vertikálním rozlišením 10 bitů

Společnost Rohde & Schwarz uvedla na trh základní model osciloskopu, který jako první v daném segmentu nabízí ovládání dotykovým displejem a desetibitové vertikální rozlišení.

Osciloskopy jsou klíčové přístroje používané inženýry, techniky, kutily a studenty. Slouží pro odstraňování potíží v elektronických obvodech a pro jejich testování, kde umožňují sledovat a měřit elektrické signály. Na veletrhu embedded world 2017 měl premiéru nový přístroj R&S® RTB2000, základní model osciloskopu z produkce společnosti Rohde & Schwarz. Osciloskop je určen pro školy, výzkum a vývoj a pro výrobu. Jeho cena začíná na pouhých 1 250 eurech, a přesto poskytuje funkcionalitu, jako osciloskopy na vyšších cenových úrovních.

Společnost Rohde & Schwarz rozšiřuje své narůstající portfolio osciloskopů modelem R&S® RTB2000. Jedná se o první osciloskop nižší cenové hladiny vybavený dotykovým displejem a 10bitovým vertikálním rozlišením. „Inženýři naší společnosti milují výzvy, při jejichž řešení mohou pro uspokojování potřeb zákazníků použít špičkové technologie.“ Říká Joerg Fries, viceprezident divize osciloskopů společnosti Rohde & Schwarz. „Nabídli jsme našemu týmu další výzvu: poskytnout kvalitu typickou pro R&S za neobyčejně konkurenceschopné ceny. Výsledek uživatele překvapí, zejména když zjistí, kolik schopností mohou získat od renomovaného dodavatele, a přitom nepřekročit své omezené rozpočty.“

Displej s úhlopříčkou 10,1 palce a s kapacitním dotykovým ovládáním

Osciloskopy řady R&S® RTB2000 se pyšní působivým kapacitním dotykovým displejem s úhlopříčkou 10,1 palce. Používání osciloskopů patří k vizuálnímu vnímání, protože trávíte značné množství času sledováním displeje přístroje. Osciloskopy R&S® RTB2000 mají dvakrát větší displej a víc než sedminásobek obrazových bodů v porovnání se srovnatelnými osciloskopy v tomto segmentu, a proto nabízejí lepší zobrazení měřených signálů. Kapacitní dotykový displej má pro uživatele osciloskopů stále větší význam, protože umožňuje rychlejší a efektivnější ovládání. Dotykové ovládání je navíc stále běžnější jak v pracovním, tak osobním životě. Díky osciloskopům R&S® RTB2000 budou mít poprvé i zákazníci s nižšími rozpočty přístup k ovládání kapacitním dotykovým displejem.

Desetibitové vertikální rozlišení

Osciloskopy měří průběhy napětí v závislosti na čase. Jejich klíčový elektronický blok, analogově-digitální převodník (ADC – Analog to Digital Converter), určuje, jak přesně mohou rozlišovat velikost měřených signálů. Osciloskopy nabízely po většinu z uplynulých tří desetiletí především 8bitové vertikální rozlišení, což umožňovalo mapovat signál na jednu z 256 úrovní. Osciloskopy R&S® RTB2000 jsou vybaveny patentovaným 10bitovým převodníkem s 1024 úrovněmi, což je čtyřikrát lepší rozlišení, než mají ostatní osciloskopy v daném segmentu. Zvýšené rozlišení umožňuje přesnější měření a může být užitečné zejména pro detekci malých signálu za přítomnosti signálů s velkými amplitudami.

Paměť pro 10 milionů vzorků

Kapacita paměti je, po šířce pásma a vzorkovacím kmitočtu, dalším nesmírně důležitým parametrem, který určuje schopnost osciloskopu zvládat širokou škálu úloh při odstraňování potíží v obvodech. Osciloskopy R&S® RTB2000 mají pro každý kanál paměť pro záznam 10 milionů vzorků, což je nejlepší hodnota v tomto odvětví, a 20 milionů vzorků na kanál v režimu prokládání. To představuje desetkrát větší paměť, než mají špičkové přístroje v tomto segmentu. Uživatelé mohou při testování obvodů a odstraňování potíží zaznamenávat data delší dobu a získají tak hlubší pohled do fungování elektronického zařízení. Tuto velkou standardní paměť je navíc možné rozšířit doplňky až na 160 milionů vzorků v segmentované paměti.

Osciloskopy řady R&S® RTB2000 budou dostupné jako dvou nebo čtyř kanálové modely s šířkami pásma 70 MHz, 100 MHz, 200 MHz a 300 MHz. Základní ceny začínají na 1250 eurech za dvoukanálový model s šířkou pásma 70 MHz. K dispozici je také široká škála doplňků rozšiřujících schopnosti osciloskopu, včetně například 16 digitálních kanálů zabudovaných v doplňku MSO. Nechybí ani doplňky pro dekódování protokolů sběrnic celé řady průmyslových standardů a spouštění jejich obsahem, a také doplňky generátoru libovolných signálů a generátoru posloupností čtyřbitových dat.

Více informací naleznete na
www.digitalniosciloskopy.cz
 
Společnost Rohde & Schwarz předvedla osciloskop R&S® RTB2000 veřejnosti poprvé na mezinárodním veletrhu embedded world 2017, který se konal ve dnech 14. až 16. března 2017 v Norimberku v Německu. Osciloskop R&S® RTB2000 je dostupný u společnosti Rohde & Schwarz a jejích vybraných distribučních partnerů od 14. března 2017. Přístroj byl k vidění u společnosti R&S a jejich distributorů na Amperu 2017.