Parker Hannifin vyhlásil nejlepšího distributora a nejlepší ParkerStore za roky 2012 a 2013 a plánuje rozšiřovat výrobu

Společnost Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. ocenila nejlepšího distributora a nejlepší ParkerStore za rok 2012 i 2013. Nejlepším distributorem roku 2012 se stala společnost Seall, s.r.o., v hodnocení značkových prodejen za rok 2012 si pak nejlépe vedl rokycanský ParkerStore firmy CHVALIS s.r.o. Za rok 2013 putovala ocenění stejným společnostem, ale v obráceném pořadí – nejlepším distributorem za rok 2013 se stala společnost CHVALIS s.r.o., nejlepším ParkerStorem byl ten plzeňský společnosti Seall s.r.o.

Nejlepší distributor roku je vždy zvolen na základě největšího meziročního nárůstu obratu za uplynulý kalendářní rok v absolutních číslech. O nejlepší prodejně ParkerStore se rozhoduje na základě splnění požadavků na vlastní ParkerStore, servisní středisko a navazující služby pro zákazníky. Na setkání vystoupil i Miroslav Trybuček, generální ředitel společnosti Parker Hannifin v ČR a SR a informoval distributory mimo jiné o nejvýznamnějších událostech uplynulého roku, včetně akvizice společnosti Olaer. Zároveň představil plány pro rok 2014, které zahrnují i rozšíření výrobních závodů v Chomutově a Sadské.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v rámci tradičního setkání s nejvýznamnějšími distributory společnosti Parker Hannifin Czech Republic. Letošní setkání se uskutečnilo na konci května, v nádherném industriálním prostředí zrekonstruovaného areálu NKP Dolní Vítkovice v Ostravě.

O společnosti Parker Hannifin

Díky ročnímu obratu přes 13 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 60 000 zaměstnanců ve 48 zemích po celém světě. Firma Parker již 55 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti www.parker.cz, nebo stránky www.phstock.com.

Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.

Obchodní pobočka firmy, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore).

Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.