Především podstatné zvýšení, ale ne zvýšení nákladů!

Ve zpracování přesných otvorů s dobrou jakostí povrchu nastavila pro mnohé z Vás firma Sumitomo se zavedením standardních monolitních karbidových vrtáků SDP nová měřítka. Pracují s výrazně vyšší rychlostí a životností daleko přesahující konkurenci. Současně jsou značně univerzální, protože vykazují vyrovnaný výkon téměř ve všech druzích materiálu.

Mnoho z Vás oceňuje nejen jejich výkon, ale také výrazně nižší provozní náklady. S přícházejícím veletrhem EMO 2013 Sumitomo rozšiřuje program SDP dvěma směry. Spirálové vrtáky mají nyní průměr od 3 do 16 mm. Sumitomo dodává po častých žádostech trhu vrtáky SDP v průměrech 12 až 16 mm, se zajištěním vysoké přímosti vrtaného otvoru s výborným povrchem díry.

Současně Vám jsou nyní k dispozici vrtáky se štíhlostním poměrem 7xD jako standardní nástroj dodávaný k již existujícím délkám 3xD a 5xD. Tímto jsou hlubší díry obráběny se stejnou spolehlivostí procesu. Všechny délky v průměru do 12 mm jsou dostupné skladem, což Vám zaručuje nejkratší možné dodací lhůty. Řezná geometrie profilu ostří vrtáku SDP s optimalizovanou velikostí fazetky zajišťuje hladký proces vrtání a klidný chod vrtáku. Zlepšená tvorba třísky s časným lomem a kompaktním tvarem spolu s hlubokým profilem drážky Vám zajišťuje prostor pro odvod odebraného materiálu z místa řezu. Velké chladicí otvory vedou dostatek chladicí emulze na břity a podporují snadný odvod třísky.

Závod Sumitomo v Jihlavě nabízí spotřebitelům obnovení původní geometrie, zajišťující stejně dobrý řezný výkon i po přeostření nástrojů. Nanesení multivrstvých povlaků zaručuje u naostřených vrtáků extrémně dlouhou životnost. Tento servis přeostření s přepovlakováním je cenově přijatelný a odstupňován dle velikosti nástroje. Vrták SDP Sumitomo Vám poskytuje nejen maximální přesnost otvoru a spolehlivost procesu, ale také značné snížení Vašich nákladů.

Vyzkoušejte vrtáky SDP od firmy Sumitomo a sami se přesvědčte o jejich kvalitě a výhodnosti.

www.sumitomotool.com