Představujeme vám XF600/5A - Vysokorychlostní 5osé vertikální obráběcí centrum nejvyšší kategorie

Inovativní struktura integrovaných stojanů do lože „box-in-box“

Snahou všech výrobců špičkových CNC strojů je minimalizace všech doprovodných jevů, které mohou ovlivnit přesnost výsledného obrobku.

Konstrukce XF600/5 A je založena na jednodílném odlitku s integrovanými stojany do lože (horní gantra). Při srovnání s oddělenou strukturou, dolní gantrou nebo strukturou typu „C“ a prakticky všemi ostatními, má tato konstrukce výrazně lepší stabilitu. Použitá integrovaná struktura vestavby jak 4. i 5. osy, tak i vřetene do báze stroje zlepšuje výkon na třísce a zachovává vysoký standard trvalé přesnosti. Struktura „Monoblock“ a použitý materiál EN‑GJL500 výrazně dobře pohlcuje vibrace. Konstrukce „box‑in‑box“ („skříň ve skříni“) umožnila konstruktérům vestavět těleso vřetenové cartridge přímo dovnitř suportu osy „X“.

Konstrukce vřetena na XF600/5 A je z důvodu potlačení vibrací konstruována s integrovaným motorem. Teplo generované během vysokorychlostních operací je účinně odváděno a kompenzováno aktivním systémem potlačení teplotní deformace.

Stroj XF600/5 A je osazen mohutným dvojitě uloženým naklápěcím rotačním stolem s přímým náhonem (DDM). Metoda DDM zajišťuje výjimečnou produktivitu a naprosto plynulou kinematiku. Ve srovnáni s předchozí generací pohonu je vylepšena nejen přesnost, ale i rychlost.

Čas výměny nástrojů (z řezu do řezu) stroje je 4,5 vteřiny (nejlepší ve své třídě), rychloposuvy (X, Y, Z) 60 m/min. Pro nejvyšší přesnost je odměřování ve všech osách zdvojeno (enkodér + lineární nebo rotační pravítka). Pro zefektivnění obrábění forem poskytuje výrobce k obráběcímu centru specializovanou opci „Formařský TOP balíček“. Pokud si tento balíček zvolíte, mohou být uživatelsky modifikovány řezné a pohybové procesy.

Kompenzacní zarízení teplotní deformace

Rychloposuvy jsou zvýšeny díky použití lineárních pohybových vedení. To redukuje mrtvé casy a snižuje cas výroby pro vyšší produktivitu.

PROFIKA s. r. o.

Průmyslová 1006

294 71 Benátky nad Jizerou

Tel.: 326 909 511

profika@profika.cz

www.profika.cz

 

PROFIKA s. r. o.

pobočka Morava

742 42 Šenov u Nového Jičína

Tel.: 739 619 787

benacek@profika.cz

www.profika.cz