Přesné portálové brusky

Firma ZIERSCH GmbH, kterou v České a Slovenské republice zastupuje firma Stroje JMK, se specializuje na vývoj, výrobu a prodej vysoce přesných portálových brusek, brusek na plocho a profilových brusek. Kořeny podnikání sahají k Dipl.-Ing. Franku Zierschovi, který do firmy přinesl dlouholeté mezinárodní zkušenosti z oblasti výroby a vývoje brusek.

Díky vysoce kvalifikovanému a motivovanému týmu pracovníků má firma ZIERSCH GmbH vysoce výkonnou strukturou firmy orientovanou na potřeby zákazníků. Tato vysoce výkonná struktura podnikání ve spojení s blízkým kontaktem se zákazníkem a vysoce kvalitními produkty umožňuje firmě ZIERSCH GmbH úspěšně obstát v globální konkurenci.

  • Magnetická upínací deska

Firma Ziersch GmbH se sídlem v Ilmenau po více než 5 úspěšných letech na trhu, zkompletovala od spodu svou paletu výrobků v oblasti portálových brusek. Nabízeny a vyráběny jsou stroje s magnetickou upínací deskou o šířce 1000 mm. Stroje s touto velikostí konstrukce jsou dodávány pro délky broušení 1500, 2000 a 3000 mm.

Stroje jsou nabízeny s velmi bohatým základním vybavením. Zahrnuta je plynulá regulace otáček i přímý systém odměřování ve vertikální ose. V základním vybavení nechybí ani temperování hydraulického agregátu a velkoryse dimenzované filtrační zařízení s papírovým pásovým filtrem, samozřejmostí je předřadný magnetický odlučovač.

  • Systémy lineárního vedení

I u této konstrukční řady jsme zůstali věrni našemu konceptu  a vyrábíme stroje v základním vybavení s rozmanitým příslušenstvím, které nejsou u všech výrobců běžné. Ve vertikální a příčné ose používáme osvědčené systémy lineárního vedení firmy ”Despite having support from all different sides of the political sphere, the proposed bill could still face strong opposition from socially aware lobbyists and anti- online casino campaigners, as well as businesses from other industries. Bosch Rexroth. Klademe zvláštní důraz na vysokou tuhost, proto je montováno zásadně 6 vodících vozíčků na každou osu.

Podélná osa je vybavena osvědčeným kluzným vedením. Skutečnost, že nejlepší povrchy na stroji mohou být broušeny s kluzným vedením, ukázaly bohaté předchozí zkušenosti z výroby. Samozřejmostí u tohoto stroje je dostatek místa na pracovním stole pro orovnávání brusných kotoučů. Je tak možné orovnávat brusné kotouče automaticky přes hlavní osy, aniž by došlo ke kolizi s obrobkem. Při tom je kompenzován rozměr orovnávání a následně automaticky regulovány otáčky.

  • Vysoká přesnost broušení velkých obrobků

Stroj poskytuje možnost broušení s vysokou přesností velkých a těžkým obrobků především nástrojárnám, výrobcům forem a přípravků a výrobcům pracujícím v kooperaci. Obsluha námi použitého řídicího systému stroje je jednoduchá a intuitivní a poskytuje v průběhu opracování maximální komfort. Všechny podstatné parametry procesu broušení je možné upravit v průběhu cyklu broušení, aniž by bylo nutné přerušit opracování. Protože jsou stroje sestaveny ze standardních součástí, můžeme u každé velikosti garantovat dodací termín u zákazníka max. 6 měsíců.

K rozvoji došlo nejen u různých konstrukčních velikostí, tento rok přijdou na trh novinky i v oblasti Software a technologie orovnávání.
Novinkou je možnost orovnávání různých profilů na brusných kotoučích. Přes standardní řídicí systém je možné jako opci obdržet kalibraci, podbrus, zešikmení nebo např. vnitřní a vnější rádiusy.

Jako doplněk se objeví na trhu rotační orovnávací systémy s dlouhou životností. Tyto systémy poskytují výhody v podobě delší životnosti a velmi vysoké přesnosti.

www.ziersch.com