Přesný přívod řezné kapaliny pomáhá při soustružnických závitořezných operacích

Přívod řezné kapaliny z horní i ze spodní strany nabídl unikátní řešení pro soustružení závitů

Od 1. března 2018 je součástí nabídky společnosti Sandvik Coromant nástroj CoroThread® 266 s přesným přívodem řezné kapaliny z horní i ze spodní strany, který zvyšuje bezpečnost a maximalizuje efektivitu obráběcího procesu. Přidání přívodu řezné kapaliny z horní strany přináší zlepšení utváření třísek, a tím i bezpečnosti obrábění, naproti tomu přívod řezné kapaliny ze spodní strany zajišťuje kontrolu teploty, a tím dosažení dlouhé a předvídatelné životnosti nástrojů. Přesný přívod řezné kapaliny má rovněž pozitivní vliv na kvalitu obrobené plochy, což opět napomáhá k vytvoření vysoce kvalitních závitů.

„U soustružnických závitořezných operací je rozhodující bezpečnost a stabilita obráběcího procesu, která zajistí, že správný závit bude pokaždé obroben hned napoprvé,“ vysvětluje Hampus Olsson, produktový manažer pro oblast soustružení závitů ze společnosti Sandvik Coromant. „To je důvodem, proč koncepce CoroThread 266 využívá vedle přesného přívodu řezné kapaliny patentově chráněné rozhraní iLock mezi nástrojovým držákem a břitovou destičkou, které brání řezným silám v tom, aby způsobovaly mikropohyby břitové destičky v jejím lůžku. Navíc u aplikací, při kterých je nezbytné dlouhé vyložení nástroje, nabízí osvědčený způsob potlačení sklonů ke vzniku vibrací a zajištění přesnosti použití speciálních tlumených adaptérů Silent Tools™.“

Ideální řešení pro soustružení vnějších i vnitřních závitů s bohatým standardním sortimentem závitořezných profilů břitových destiček a speciálně optimalizovaných nástrojových tříd a geometrií pro obrábění všech typů materiálů. Další rozšíření sortimentu profilů závitů umožňuje nabídka zakázkových řešení Tailor Made.

Nabídka rychlovýměnných nástrojových držáků s přesným přívodem řezné kapaliny zahrnuje držáky Coromant Capto® C3, C4, C5 a C6 (pro břitové destičky velikosti 16 mm), jakož i stopkové nástroje QS™ velikosti 20×20 a 25×25 mm (pro břitové destičky 16 a 22 mm). Při soustružení vnitřních závitů je nejmenší přípustný průměr díry 20 mm (0.790 inch).

Podrobnější informace naleznete na www.sandvik.coromant.com/cs-cz/products/corothread_266/Pages/default.aspx

www.sandvik.coromant.com


Sandvik Coromant

Společnost Sandvik Coromant, která je součástí globální průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí a řešení pro obrábění kovů, kterými se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní, i pro další průmyslovou epochu. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává více než 8 000 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.