Schoeller Allibert: Maximální zaměření na inovace výrobků

Schoeller Allibert, lídr na evropském trhu vratných plastových obalů a kontejnerů, bude razit cestu v oblasti inovací výrobků i v roce 2017. Nově jmenovaný vedoucí pro strategický růst Ludo Gielen hovoří o nadcházejícím intenzivním období růstu na základě inovační strategie a nedávných investic do výrobních kapacit.

Nedávno jste byl jmenován vedoucím pro strategický růst společnosti Schoeller Allibert. Jaké budou vaše povinnosti?

Skupina Schoeller Allibert má před sebou období intenzivního růstu. Abychom v tomto období růstu pozvedli obchodní strategii na vyšší úroveň, budu styčným důstojníkem mezi inovačním týmem, obchodním oddělením, globálním oddělením péče o klíčové zákazníky a oddělením marketingu. Obchodní strategie se bude zaměřovat zejména na zavádění nových výrobků (41 nových výrobků v roce 2017), strategii „cest na trh“ a celosvětově na optimalizaci procesu prodeje.

Hovořil jste o nadcházejícím období intenzivního růstu společnosti Schoeller Allibert. Jaký trend máte na mysli?

Jsem pevně přesvědčen, že opakovaně použitelné plastové obaly a kontejnery mají budoucnost a stejně tak ji má i růst společnosti Schoeller Allibert. Trh s „vratnými přepravními obaly“ neboli opakovaně použitelnými a trvalými obaly tvoří pouhé jedno procento celosvětové produkce všech obalových výrobků, což znamená, že potenciál růstu společnosti Schoeller Allibert je obrovský. Naším posláním je přesvědčit jak firmy z tohoto oboru, tak spotřebitele, že vratné plastové obaly jsou nejbezpečnější, nejpevnější a nejtrvalejší alternativou k nevratným jednorázovým obalům z lepenky a dřeva.

Jak jste společnost Schoeller Allibert připravili na dosažení tohoto cíle, co se týče výzkumu a vývoje?

Neustále pracujeme na vývoji celé řady nových výrobků, které mají udržitelným způsobem optimalizovat pracovní postupy u našich zákazníků. Naším úkolem není jen navrhovat a vytvářet inovační a trvalé výrobky nejvyšší kvality využívající koncepci C2C (cradle-to-cradle), my je také musíme zformovat do modelu, který je pro tento obor finančně proveditelný a pro zákazníka přijatelný. Proto máme v našem oboru nejrozsáhlejší program výzkumu a vývoje s pracovišti na 3 místech ve světě, který každoročně tvoří 5 % našeho obratu. Naše hlavní technologické středisko je také součástí jednoho z našich výrobních závodů v Nizozemsku. Díky němu můžeme vytvářet lepší výrobky s kratší dobou výzkumu a vývoje, které splňují potřeby naší výroby a požadavky na náklady.

A jak je to s výrobní kapacitou?

Co se týče výroby, naši kapacitu jsme značně rozšířili otevřením zcela nového výrobního závodu v Polsku, který má na starosti celé portfolio výrobků pro zákazníky v regionu střední a východní Evropy, zejména pro automobilový průmysl.

To, že má Schoeller Allibert před sebou intenzivní růst, je rovněž stále více vidět v Beringenu v Belgii. Tam jsme nedávno zahájili výstavbu nového belgického závodu, který bude vzorovou továrnou pro budoucí závody naší skupiny. Dále značně investujeme do oblasti technologií, konkrétněji do technologie velkých lisovacích forem. Naše výroba, která bude zajišťovat dodávky pro oblast Beneluxu, severní Francii, západní Německo a Velkou Británii, se bude hlavně zaměřovat na naše větší výrobky, které jsou určené mimo jiné pro ovocnářství a petrochemický průmysl. První výrobky budou připravené v létě 2017. Čeká nás několik měsíců pilné práce.

Nové výrobky v roce 2017: ekologičtější, ziskovější

Miniload kontejner

Nový miniload kontejner pro rok 2017 je určen pro automatizované manipulační systémy. Tato pevná a bezpečná modulární přepravka má nosnost až 50 kg s max. průhybem 5 mm u všech typů systémů, což zajišťuje dokonalý koloběh přepravky v automatizovaném systému, a to i po intenzivním používání.

Box Autostore

Box Autostore je 100% recyklovatelná plastová přepravka vytvořená pro plně robotizovaný systém AutoStore. Je vyrobena z vysokohustotního polyetylenu nebo antistatického polypropylenu (ESD) upraveného pro jedinečnou technologii vychystávání „shora“ v systému AutoStore. Tato speciální stohovací přepravka se dokonale hodí do hliníkového rámu systému AutoStore.

Paleta H1GS1

Nová hygienická paleta H1GS1 je jednou z mála palet H1, které získaly certifikaci GS1 (odolnost proti kapkám padajícím z výše až 4 m). Tato paleta vyráběná ve Schwerinu v Německu je mimořádně stabilní, odolná a snadno se s ní manipuluje. Má zaoblené rohy a hladký povrch, takže se velmi snadno čistí. Ideálně se tedy hodí pro použití v potravinářském a farmaceutickém průmyslu a také v jiných průmyslových aplikacích, v nichž je třeba klást zvláštní důraz na čistotu. Tuto hygienickou paletu je možné opatřit čárovými kódy a etiketami RFID, které umožní dokonalou dohledatelnost. Řešení vratných plastových obalů jsou vhodná pro nejrůznější činnosti při skladování a přepravě a lze je pružně upravit podle různých požadavků.

www.schoellerallibert.com