Shinichi Tanzawa byl jmenován prezidentem a výkonným ředitelem společnosti FANUC Europe

FANUC Europe Corporation, přední dodavatel CNC, průmyslových robotů a dalších prostředků pro automatizaci výroby, oznámil jmenování Shinichi Tanzawy prezidentem a výkonným ředitelem (CEO) společnosti s účinností od 1. září 2016. Jako prezident a CEO, bude mít Shinichi Tanzawa odpovědnost za všechny evropské společnosti FANUC.

Pan Shinichi Tanzawa se vrací do známého prostředí neboť se seznámil s fungováním FANUC Europe za svého předchozího působení v letech 1992-1995, kdy byl finančním ředitelem FANUC Robotics. Navíc byl v letech 2000-2008 finančním ředitelem FANUC Corporation. Díky jeho rozsáhlým zkušenostem jak z centrály společnosti FANUC v Japonsku, tak v Evropě, dochází k výraznému posílení evropské organizace společnosti FANUC. Shinichi Tanzawa posílí podporu evropských zákazníků přímo z japonského ústředí společnosti FANUC, tím se výrazně zvýší konkurenceschopnost výrobků a služeb FANUC. Cílem FANUCu v Evropě je další zvyšování spokojenosti zákazníků prohlubováním hodnot jako jsou "One FANUC" , "Service first", "GENMITSU" (přesnost, přísnost a perfekcionismus) a “TOMEI” (transparentnost).

Olaf Gehrels, bývalý prezident a CEO FANUC Europe Corporation, který opustil společnost , začal svou kariéru v FANUCu už v roce 1994 jako vývojový inženýr v laboratořích mateřské firmy v Japonsku. V roce 2003 byl jmenován prezidentem a CEO FANUC Robotics Europe a v roce 2012 i FANUC Europe Corporation. Pod jeho vedením se společnosti dařilo nebývale rychle generovat růst v prostředí vysoce konkurenčního evropského trhu a stala se největším neevropský dodavatelem automatizační techniky.

O společnosti FANUC Corporation:
FANUC CORPORATION, se sídlem na úpatí Mt. Fuji v Japonsku je nejvíce diverzifikovaný světovým výrobce pro automatizaci výroby. FANUC je výrobcem a dodavatelem průmyslových robotů a CNC strojů ("ROBODRILL" – obráběcí centra, "ROBOCUT" - drátořezy a "ROBOSHOT" – elektronické vstřikolisy). Od svého založení v roce 1956, byl FANUC hlavním přispěvatelem automatizace obráběcích strojů a průkopníkem ve výrobní revoluci, která zahrnuje vše od automatizace jednotlivých strojů po automatizaci celých výrobních linek. Dnes je FANUC předním dodavatelem řešení pro průmyslovou automatizaci, a má globální síť více než 252 lokálními zastoupeními ve více než 46 zemích pokrývajících všechny kontinenty.
 
O FANUC Europe Corporation:
FANUC Europe Corporation je dceřinnou společností FANUC Corporation Japonsko, poskytující špičkové průmyslové roboty, CNC systémy a prostředky pro průmyslovou automatizaci na evropském trhu. Inovativní technologie FANUC a prokázané odborné znalosti pomáhají evropským výrobcům maximalizovat efektivitu, spolehlivost a ziskovost.
 
FANUC Europe Corporation sídlí v Lucembursku a má místní pobočky v Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Rakousku, Španělsku, Portugalsku, Velké Británii, Belgii, Švédsku, Dánsku, Finsku, Rusku, na Ukrajině, v Polsku, České republice, Maďarsku, Slovinsku, Bulharsku a Turecku.