Solvay přichází s produktem Technyl® 4earth® pro omezení negativních vlivů vysoce funkčních materiálů na životní prostředí

Společnost Solvay, která je předním světovým lídrem v oblasti funkčních materiálů na bázi polyamidů, při příležitosti K 2016 (hala 6, stánek C61) oficiálně představí zbrusu nové řešení Technyl® 4earth®, které přináší průlomový přínos v oblasti ochrany životního prostředí v porovnání s tradičním polyamidem 6.6 (PA6.6).

„Zvýšené povědomí u spotřebitelů a legislativní nároky vytvářejí tlak na OEM a zpracovatele, aby zlepšovali udržitelnost rozvoje, což vede k rostoucí poptávce po řešeních s nižšími dopady na životní prostředí,“ říká Peter Browning, generální ředitel organizační jednotky Engineering Plastics Solvay. „Nestabilní výkonové parametry recyklovaných materiálů dosud bránily našim zákazníkům v jejich využívání v nejnáročnějších aplikacích. Díky produktu Technyl® 4earth®, který spojuje ekologický design a vysokou funkčnost, se toto stává realitou!“

Tato průkopnická inovace se zrodila z projektu Move 4earth® podporovaného Evropskou komisí (v rámci programu LIFE+) a v nedávné době získala cenu Pierra Potiera za udržitelný a ekologicky odpovědný rozvoj. Tento patentovaný proces, průmyslově zrealizovaný v Polsku, nahrazuje použití tradičních zdrojů. Postindustriální nebo technické textilie na konci životnosti, jako jsou například automobilové airbagy, přetváří na strojírenské plasty prvotřídní kvality. Tato jedinečná technologie nabízí inovované ekologicky šetrné produkty s obdobnými parametry srovnatelnými s naším tradičním sortimentem Technyl®.

„Technyl® 4earth® významně snižuje negativní vlivy polyamidových dílů na životní prostředí na velmi nízkou úroveň, které dosud nikdy předtím nebylo dosaženo,“ dodává Richard Bourdon, ředitel projektu Move 4earth. „Prvotní vyhodnocení všech fází výrobního cyklu ve společnosti Solvay vykazuje naprosto mimořádné výsledky: emise uhlíku jsou sníženy zhruba o celou čtvrtinu; spotřeba neobnovitelných zdrojů klesá na polovinu; a použití vody je sníženo o více než dvě třetiny v porovnání s tradičními produkty!“

K oficiálnímu uvedení dochází při příležitostí K2016 v Düsseldorfu, ale společnost Solvay již nyní vyvíjí celou řadu aplikací používajících Technyl® 4earth® ve spolupráci s předními firmami v automobilovém průmyslu a v oblasti spotřebního zboží.

Solvay pomáhá svým zákazníkům celým komplexem technických služeb zaměřených na zkrácení doby potřebné pro uvedení nových aplikací na trh, od charakterizace moderních materiálů po schvalování pro různé aplikace. Tato nabídka zahrnuje 3D tisky funkčních PA6 prototypů za použití práškových hmot Sinterline® PA6, s využitím predikativní simulace pomocí techniky MMI® Technyl®, jakož i předběžné testování dílů v plně vybavených schvalovacích centrech APT® Technyl®.

V průběhu akce K 2016 (19.-26. října) předvede společnost Solvay materiály Technyl® 4earth® a pilotní aplikace v hale 6, stánku C61.

® Registrované ochranné známky společnosti Solvay
 

Negativní vlivy produktu Technyl® 4earth® na životní prostředí v průběhu celého životního cyklu jsou významným způsobem sníženy oproti základnímu produktu Technyl® PA6.6. (Grafickou ilustraci poskytla společnost Solvay)

 
O organizační jednotce - Engineering plastics Solvay
Organizační jednotka Engineering Plastics je globálním specialistou v oblasti strojírenských plastů na bázi polyamidů s více než 60 lety zkušeností ve vývoji, výrobě a marketingu kompletní řady vysoce funkčních materiálů pod značkou Technyl® pro náročné aplikace v automobilovém průmyslu, v sektoru spotřebního zboží a na elektrotechnických trzích. Při své růstové strategii podpořené šesti výrobními pracovišti po celém světě tato organizační jednotka využívá své odborné zázemí a inovační schopnosti za účelem dokonalejšího naplnění potřeb svých zákazníků prostřednictvím globální sítě technických, výzkumných a vývojových středisek. Více informací o značce Technyl® najdete na stránkách www.technyl.com a rovněž nás můžete sledovat na Twitteru @Technyl.
 
O společnosti Solvay
Společnost SOLVAY je mezinárodní společností specializovanou na chemické a zdokonalené materiály a napomáhá svým zákazníkům při inovacích, vývoji a dodávání vysoce hodnotných udržitelných produktů a řešení, jež spotřebovávají menší množství energie a omezují emise CO2, optimalizují využití zdrojů a zlepšují kvalitu života. Solvay obsluhuje světové koncové trhy, včetně automobilového a leteckého průmyslu, sektoru spotřebního zboží a zdravotní péče, energetiky a oblasti ochrany životního prostředí, elektrotechniky a elektroniky, stavebnictví a dalších průmyslových aplikací. Ústředí společnosti Solvay se nachází v Bruselu a společnost má zhruba 30 000 zaměstnanců v 53 zemích světa. V roce 2015 dosáhla předběžně čistého obratu 12,4 miliard €, přičemž 90 % této hodnoty bylo vytvořeno z činností, kde se pohybuje mezi 3 největšími světovými hráči. Solvay SA (SOLB) je kótována na burze Euronext v Bruselu a Paříži (Bloomberg: SOLB:BB – Reuters: SOLB.BR).
 
Tiskové kontakty 
 
Solvay Communications:
Jérôme Pisani
Solvay Performance Polyamides
+33 4 2619 7087
jerome.pisani@solvay.com
Media Europe:
Alan Flower
Industrial Media Relations
+32 474 117 091
alan.flower@indmr.com