Společnost COGNEX modernizuje svou výkonnou řadu ručních snímačů čárového kódu

Nové funkce rozšiřují stávající průlomovou technologii.

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) modernizovala svou řadu průmyslových ručních snímačů čárového kódu DataMan® 8000 se značným zvýšením výkonu, pokud jde o spolehlivost a rychlost čtení. Již velmi výkonné ruční snímače jsou nyní vybaveny specializovanou technologií analýzy snímků Cognex Hotbars™ pro nejrychlejší čtení 1D čárových kódů a algoritmem Cognex 2DMax+™ pro bezkonkurenční dekódování 2D tištěných a DPM maticových kódů. K novým funkcím patří i rutina pro rychlé pořizování snímků s duálním zaostřením, která snímačům umožňuje dekódovat širokou řadu velikostí snímačů čárového kódu ještě rychleji.

Nejvyspělejší snímače čárového kódu na trhu

„Když byla v roce 2010 uvedena na trh řada DataMan 8000, byla v oblasti průmyslových snímačů čárového kódu skutečným průlomem,“ uvedl Carl Gerst, ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Ve společnosti Cognex však usilujeme o excelenci našich produktů a neustále hledáme cesty k objevování nových území v technologiích. Díky doplnění technologie Hotbars, 2DMax+ a schopnosti rychlejšího zaostřování je řada DataMan 8000 nejvýkonnějším a nejspolehlivějším průmyslovým ručním snímačem na trhu.“

Řada DataMan 8000 je určena pro základní provozní úroveň závodu a nabízí nejvyspělejší technologie čtení čárového kódu.

Snadno čte i ty nejnáročnější 1D čárové kódy

Algoritmus 1DMax+™ s technologií Hotbars umožňuje řadě snímačů DataMan 8000 číst ty nejnáročnější 1D kódy rychle a snadno, i když jsou tyto čárové kódy poškozené, rozmazané, zobrazené pod extrémně ostrým úhlem nebo jinak náročné na čtení.

Přizpůsobitelné nastavení čtení 2D čárového kódu

Řada DataMan 8000 nyní využívá výkonný algoritmus 2DMax+, který má nejrychlejší doby dekódování a je účinný i u kódů se zkreslením perspektivy, nízkým kontrastem nebo poškozením vzoru hledáčku či hodin. Řada DataMan 8000 nyní uživateli umožňuje zvolit typ kódu, který se má číst (od snadného po mimořádně obtížný). To je užitečné zejména pro zvýšení rychlosti čtení, když se čtou pouze tištěné nebo vysoce kontrastní kódy nebo když se mají číst ty nejnáročnější kódy DPM, které nelze číst se standardním nastavením.

Rychlé pořizování snímků a nastavování tekutých čoček

Řada DataMan 8000 je nyní vybavena patentovanými algoritmy pro automatickou expozici a nabízí rychlejší pořizování snímků a vyšší výkon tekutých čoček. Díky rychlejšímu pořizování snímků je nyní možno snímače používat v režimu duálního zaostření, jenž uživatelům umožňuje zvýšit hloubku ostrosti nebo číst širokou řadu velikostí čárových kódů, od extrémně velkých čárových kódů o délce několika palců až po drobné pětimilimetrové 2D kódy Data Matrix.

V řadě DataMan 8000 jsou k dispozici dva základní modely:

  • DataMan 8500

Snímače DataMan 8500 obsahují patentovanou technologii UltraLight® společnosti Cognex pro lepší formování snímku u jakéhokoli typu kódu a druhu povrchu. Osvětlení UltraLight zajišťuje temné zorné pole, jasné zorné pole a rozptýlené osvětlení, a to vše v jednom elektronicky řízeném osvětlovacím prvku.

  • DataMan 8100

Snímač DataMan 8100 obsahuje všechny prvky snímačů DataMan 8500 a osvětlení s jasným zorným polem. Snímače DataMan 8100 jsou ideální pro aplikace vyžadující vynikající čtecí výkon bez specializovaného osvětlení.

Pro další informace o řadě průmyslových ručních snímačů čárového kódu DataMan 8000 navštivte webovou stránku http://www.cognex.com/handheld-barcode-scanners.aspx.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com