Společnosti 3M a Festool představují komplexní řešení pro opravy automobilů

Společnost 3M spojila síly s prémiovou značkou elektrických nástrojů Festool a společně přináší efektivní a ekonomická systémová řešení pro odvětví přípravy povrchu a povrchové úpravy před lakováním v automobilovém průmyslu. V lednu 2017 uvedou společnosti 3M a Festool v Evropě systém Total Automotive Sanding system, první kompletní společně vyvinuté řešení určené pro odborníky v oboru lakování automobilových karoserií.

Na základě výsledků rozsáhlého průzkumu v opravárenských dílnách připravili odborníci ze společnosti 3M univerzální řešení v oblasti oprav po nehodě s cílem najít řešení urychlující celý proces od začátku až do konce.

Nové řešení je nejkomplexnější dostupný systém svého druhu od jednoho dodavatele pokrývající všechny oblasti, kterými se opravárenské dílny zabývají. Od oprav karoserie až po přípravu před lakováním a povrchovou úpravu. „Vše v tomto speciálně vyvinutém systému je kompaktní, mobilní a intuitivní. To znamená méně času stráveného vyhledáváním nástrojů a zkrácení doby cyklů a čištění, usměrnění celého procesu a větší profit uživatelů,“ popisuje Petr Raboch ze společnosti 3M.

Kvalitní materiály a kvalitní nářadí

Systém v sobě kombinuje nejlepší brusné materiály na trhu od společnosti 3M a prvotřídní elektrické nářadí a technologie odsávání prachu společnosti Festool. A tak tomu od ledna bude u všech produktů vzniklých ve spolupráci těchto dvou společností. Zákazníci budou dále čerpat výhody z jedinečné paušální SERVISNÍ nabídky společnosti Festool a globálního dosahu oddělení prodejů a distribuce výrobků společnosti 3M. Díky těmto výhodám budou moci odborníci znatelně vylepšit efektivitu a ziskovost svých provozoven.

Systém využívá prémiové brusné materiály nabízející kratší dobu broušení, například Cubitron™ II, Trizact™ a systém finální povrchové úpravy Perfect-it™. Tyto prémiové materiály významným způsobem zvýšují efektivitu prováděných operací.

Dalším velmi účinným prvkem je integrovaný systém odsávání prachu od společnosti Festool, který významně snižuje množství prachu vzniklého při broušení. Prach totiž může poničit povrchy, které poté vyžadují nákladné opravy.

Systém je navržen s ohledem na uživatelský komfort. To se projevuje jak zmíněnou účinností integrovaného systému odsávání prachu, tak ergonomickou konstrukcí nářadí z neklouzavých materiálů.

Výhody Total Automotive Sanding Systemu

Manažer obchodního rozvoje společnosti 3M pro Evropu Werner Kaelin říká: „Díky spolupráci se společnosti Festool jsme si ve 3M jisti, že představujeme nejkomplexnější systém přípravy a úpravy povrchů pro odborníky v oblasti lakování automobilových karoserií, kteří potřebují vždy odevzdat vysoce kvalitní a ziskové opravy. Systém Total Automotive Sanding System společnosti 3M přináší nesrovnatelný výkon, účinnost, bezpečnost, uživatelské pohodlí, spolehlivost a klid pro naše zákazníky. Systém těží nejen ze špičkových technologií obou společností, ale také z kombinace prodejních a distribučních schopností společnosti 3M a výjimečné paušální SERVISNÍ nabídky společnosti Festool.“

Systém Total Automotive Sanding System je jen začátek. Spolupráce společností 3M a Festool umožní produkovat mnohem více produktů zlepšujících účinnost a rentabilitu automobilových lakoven a karosáren.

Historie spolupráce 3M a Festool

Společnost 3M ohlásila v únoru 2016 globální spolupráci s německým výrobcem nástrojů TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG, který vyrábí produkty pod značkou Festool. V červenci 2016 zahájily společnosti spolupráci v USA a Kanadě. Po pozitivních ohlasech a přetrvávajícím úspěchu na těchto trzích následuje uvedení v Evropě.

Během následujících let vytvoří společnosti řadu produktů pro profesionály v oboru automobilových oprav od brusných materiálů a nářadí pro broušení až po řešení pro lakování a povrchovou úpravu.

Dále se budeme více zaměřovat na komunikaci se zákazníky a také na terénní školení a zdraví a bezpečnost na pracovišti. Díky tomu budeme lépe připraveni na budoucí výzvy,“ potvrzuje Werner Kaelin ze 3M.

Dr Federica Gussoni, ředitelka divize Business Unit Automotive společnosti Festool GmbH říká: „Naše spolupráce se společností 3M je založena na skutečnosti, že se obě naše společnosti zapojují do intenzivních konzultací v provozovnách našich zákazníků. Chceme společně pracovat na rozvoji tohoto druhu konzultací, z kterých budou těžit naši obchodní partneři a zákazníci.“

Na základě spolupráce společností 3M a Festool získá zákazník z jediného zdroje účinný systém ušitý na míru podle specifických požadavků provozoven oprav.

Ve Spojených státech a v Kanadě jsme od července 2016 významnou součástí trhu. Kladné přijetí spolupráce na severoamarickém trhu je evidentní z mnoha příznivých reakcí od partnerů a zákazníků, kteří vidí jasnou přidanou hodnotu. I proto věříme, že tyto dvě společnosti mohou vytvořit součinný vztah, ze kterého budou těžit zákazníci,“ uzavírá Federica Gussoni.

O společnosti 3M
3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch™, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.
3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací.
 
Více informací o společnosti 3M a jejím nasazení pro inovace je k dispozici na portálech 3M.cz a 3Minovace.czwww.3M.com nebo je sledujte na Twitteru @3M nebo @3MNewsroom.
 
O společnosti Festool
Společnost Festool vyvíjí vysoce kvalitní elektrické a vzduchové nářadí pro profesionály a náročné uživatele. Festool je poskytovatelem systémů v automobilovém odvětví. Jako výrobce vysoce kvalitního nářadí je cílem společnosti také podporovat automobilové lakýrnické dílny a výrobce vozidel ve snaze dosáhnout dokonalosti povrchu. Společnost Festool vyrábí elektrické a vzduchové nářadí, mobilní a nepohyblivé systémy odsávání prachu a zařízení pracovišť na míru. Více informací najdete na www.festool.com