Spolehlivější nástroje, dokonalejší technologie

Každý rok investuje společnost Seco 10 % svých tržeb do výzkumu a vývoje, aby mohla připravovat a zdokonalovat nástroje, které potřebujete k dobré práci. Naše globální síť inženýrů, technických odborníků a prodejců společně s vámi zjišťuje potřeby, které je třeba řešit dnes, ale i výzvy, kterým budete čelit zítra. Na základě toho pak vyvíjí produkty, jež vám pomohou úspěšně realizovat a dále zdokonalovat obráběcí operace. A právě takové produkty představujeme v tomto článku.

  • Soustružení

Nová třída duratomic TP3501 pro soustružení oceli a nerezi

Standardní řada tříd s technologií Duratomic byla rozšířena o třídu TP3501, která je navržena tak, aby poskytovala optimální všestrannost a bezpečnost použití. Tato třída je ideální první volbou pro soustružení ocelí s těžkými přerušovanými řezy, menších vnitřních tvarů, pro méně stabilní stroje, nebo pro součásti se slabým upnutím z důvodu jejich velikosti či tvaru. Tato univerzální třída je také velmi vhodná pro obrábění nerezových ocelí. Břitové destičky jsou v této třídě k dispozici v téměř 400 provedení.

Třída TP3501 je výsledkem konceptu Seco EDGE INTELLIGENCE s technologií chromové detekce použitých břitů, která uživateli umožňuje snadno odhalit, zda již byly řezné hrany břitové destičky v kontaktu s obrobkem, a tím omezit potenciální plýtvání.

Antivibrační systém Seco Steadyline® pro větší průměry

Antivibrační nástrojový systém Steadyline® je rozšířen o soustružnické a vyvrtávací tyče s průměrem 60 mm a 80 mm. Představují spolehlivé a snadno použitelné řešení pro zvýšení produktivity při obrábění velkých a hlubokých otvorů při vyložení přesahujícím možnosti standardních tyčí. Tyto velké rozměry – k dispozici také v průměrech 2,5" a 3" – jsou ideální například ve výrobě součástí pro ropný a plynárenský průmysl. Tyče o průměru 60 mm jsou perfektní volbou pro obrábění dílců vyžadujících vyložení nástroje až 600 mm a tyče o průměru 80 mm zvládají vyložení až 800 mm.

Tyto větší soustružnické a vyvrtávací tyče Steadyline využívají nový typ připojení BA pro statické operace soustružení i rotační vyvrtávání. Díky adaptérům BA/GL je systém kompatibilní se stávajícími soustružnickými hlavami Seco GL50.

Délky: 6xD, 8xD a 10xD.

Upnutí na straně stroje: Válcové stopky ∅ 60 a ∅ 80 mm / 2,5" a 3,0", Seco -Capto C6 a C8, HSK -T/A100.

  • Doplnění sortimentu pro těžkoobrobitelné materiály

Nový rohový rádius nástrojů pro obrábění leteckých konstrukcí

V reakci na požadavky konstrukce leteckých součástí představila společnost Seco nový rohový rádius RE velikosti 6 mm pro různé standardní frézy, běžně používané výrobci součástí pro tento segment. Tento rádius zvyšuje pevnost stěn ve srovnání s ostřejšími přechodovými tvary. Díky tomu mohou být stěny a dna tenčí a snižuje se výsledná hmotnost součásti. Rádius RE = 6 je k dispozici na frézách Jabro­‑HPM JHP 770 a 780 a Jabro­‑Solid2 JS522 a JS554, které jsou vhodné pro frézování různých materiálů, včetně skupin ISO S12, S11 a S13.

Jabro® JCO710 s povlakováním siron­‑a a vnitřním chlazením

Řada fréz Jabro JCO710, určená pro obrábění titanu a nerezových ocelí, je nyní k dispozici také s vnitřními kanálky chlazení a osvědčeným povlakem SIRON­‑A. Kombinace těchto prvků ještě posunuje schopnosti monolitní frézy HSS­‑Co, prodlužuje životnost nástroje, umožňuje použití vyšších řezných rychlostí, zajišťuje vynikající kvalitu povrchu a zvyšuje spolehlivost procesu.

Nástroj je dostupný ve 4břité a 6břité verzi s určením pro hrubovací a polodokončovací operace v leteckém průmyslu. Vynikající výkon podává v operacích plného drážkování a bočního frézování vysokých stěn. S přídavným vnitřním chlazením je tento nástroj skvělou volbou pro obrábění hlubokých kapes, menších dutin a jiných těsných prostorů.

Destičky LOEX12 pro frézy řady T4-12 s novou geometrií M09 pro obrábění přilnavých materiálů

Nová geometrie M09 břitových destiček LOEX12 pro tangenciální frézy T4-12 nabízí vynikající výkon při obrábění přilnavých materiálů, jako jsou například nerezové oceli, titan a jiné žáruvzdorné superslitiny. Nová geometrie prodlužuje životnost nástrojů a zajišťuje vysoké hodnoty úběru v těchto náročných materiálech. Břitové destičky LOEX12 s geometrií M09 využívají optimalizovaný úhel hřbetu pro zajištění konzistentní řezné síly po celém poloměru řezu a kromě vyšší životnosti a produktivity přinášejí také lepší kvalitu obrobení povrchu. Nová geometrie je vhodná pro frézování celé řady materiálů a zejména pak přilnavých materiálů, běžných pro letecký či energetický průmysl a všeobecné strojírenství.

  • Ekonomická řešení

Fréza s oboustrannými kruhovými břitovými destičkami přináší úsporu a vysoký výkon

Nová fréza R217/220.28 využívá oboustranné kruhové břitové destičky s možností 16násobné indexace. Fréza nabízí vysoký výkon a zároveň ekonomický provoz. Je vhodná pro operace čelního frézování, drážkování a bočního frézování v materiálech skupin ISO M a ISO S, a také v některých obtížně obrobitelných materiálech ISO P, jako je například martenzitická nerezová ocel. Fréza R217/R220.28 doplňuje řadu R217/220.29I, vyniká v obrábění metodou Z­‑levelling a je ideál- ní volbou pro operace v náročných materiálech, používaných v leteckém a energetickém průmyslu.

Ekonomická čelní fréza 220.88

Naše nová fréza R220.88 splňuje současné požadavky na ekonomické téměř 90stupňové čelní frézování prostřednictvím osmi řezných hran na každé destičce. 88stupňový úhel nastavení ostří umožňuje frézování v blízkosti bočních stěn, upínacích prvků a dalších překážek při obrábění. Díky této konfiguraci je fréza i přes menší břitové destičky vhodná také pro velké hloubky řezu, což ještě zvyšuje úspornost tohoto nástroje.

Fréza je k dispozici s břitovými destičkami o velikosti 12 mm nebo 16 mm, standardně dostupná v pravořezném provedení, břitové destičky lze případně využít i ve speciální levořezné verzi. Díky tomu lze tento nástroj použít i na strojích se systémem dvou vřeten pro souběžné obrábění. Fréza R220.88 je určena pro hrubovací a polodokončovací operace a je vhodná při obrábění litin a ocelí ve všeobecném strojírenství i automobilovém průmyslu.

  • Specifické nástroje

Tenké kotoučové frézy s menšími průměry a možností vnitřního chlazení

Kotoučové frézy 335.10 určené pro frézování úzkých drážek jsou nyní dostupné v průměrech od 40 mm, s menší zubovou roztečí a kanálky vnitřního chlazení. Frézy značně zvyšují schopnosti a rozsah řady kotoučových fréz Seco a nové rozměry se skvěle hodí pro všechny typy strojů, včetně méně stabilních či méně výkonných.

Digitální vyvrtávací hlavy EPB 890

Díky vyvrtávacím hlavám EPB 890 s externí dotykovou měřicí jednotkou DDC s digitálním displejem je přesné vyvrtávání snadnější a preciznější, než kdy předtím. Jedná se o jediný systém pro vyvrtávání na trhu, který zobrazuje nastavení průměru jak v absolutním, tak i relativním režimu, a který garantuje přesné obrobení díky snadnému odečítání hodnot a seřizování s přesností na 1 μm.

Seco Tools CZ s. r. o.
Olomoucká 178a, 627 00 Brno
T: +420 530 500 811
F: +420 530 500 810
seco.cz@secotools.com
www.secotools.com/cz