Stroje pro finální úpravu povrchu: NOVINKY 2016 firmy RWT – řada STEELLINE 240

S rostoucím podílem využití plechových a nerezových dílů a stoupajícími nároky na kvalitu výrobků se rozšiřuje i poptávka po strojích pro finální úpravu povrchu. Doposud byli zájemci o tyto technologie odkázáni na poměrně drahý nákup ze zahraničí.

V minulém roce ryze česká firma RWT, s. r. o., známá v Evropě a ve světě svými brousicími stroji, rozšířila svůj výrobní program o novou řadu odjehlovacích strojů STEEL LINE 240, která nabízí komplexní řešení odjehlení výpalků brusným pásem, sražení a zaoblení hran diskovou jednotkou a finální pohledové přeleštění povrchu dílce vebraxovým válcem o průměru 300 mm.

Tato nová řada je nabízena v pracovní šíři 1100 a 1300 mm a mezi hlavní výhody patří:

  • kompaktní rozměry stroje – 1660 × 1450 × 2080 mm,
  • vyměnitelné jednotky B za D – modulární systém s rychlou záměnou jednotek do 5 min,
  • průměr brusného válce 240 mm – větší kontaktní plocha při broušení,
  • délka brusného pásu 2200 mm, čímž se prodlužuje životnost brusného pásu a intervalu do výměny a zároveň dochází k omezení vývoje tepla,
  • motorické zvedání jednotek B a D s nájezdem na nulovou polohu a nastavení přítlaku jednotky B nebo D přímo z ovládacího panelu stroje,
  • ovládání stroje 7,5“ dotykovým panelem s inovací řídicího systému,
  • stroj je kompletně vybaven elektrickými komponenty a elektronikou od předního světového výrobce firmy Schneider Electric.

Mezi další inovace připravené již v roce 2015 patří sada nových nástrojů diskové jednotky určená pro odstranění oxidační vrstvy na laserových výpalcích s novým rychloupínacím systémem QUICK. Tento systém umožňuje velice rychlou výměnu diskových kartáčů při přechodu na jiný typ materiálu, popřípadě jinou aplikaci. Tato novinka je osazována ve standardním provedení do strojů objednaných již od března 2015. Do té doby byl tento systém možný pouze za příplatek.

Stroje splňují všechny bezpečnostní a hygienické předpisy zemí EU, což potvrzuje i certifikát typu CE udělený společností ITI TÜV. Tyto stroje jsou určeny do provozů zabývajících se výrobou výpalků, výlisků a výstřižků z oceli, nerezi a dalších kovových a nekovových materiálů. Vhodné jsou i k broušení plochých výrobků, např. svařenců.

www.rwt.cz